Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląg stawia na szkolnictwo zawodowe


W Elblągu nowy rok szkolny rozpocznie prawie 17 200 uczniów. Miejska inauguracja odbędzie się w Zespole Szkół i Placówek Sportowych o godz. 13.00.

Od 1 września z połączenia Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3, IV Liceum Ogólnokształcącego i Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego funkcjonowanie rozpocznie Zespół Szkół i Placówek Sportowych.

18 marca 2021 Rada Miejska po pozytywnych opiniach rad pedagogicznych i środowisk sportowych podjęła decyzję o utworzeniu ośrodka sportu dzieci i młodzieży. Zapewnieni to ciągłość szkolenia,wykorzystanie potencjału kadry trenerskiej i pełne wykorzystanie infrastruktury sportowej– powiedział prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Dodatkowo Zespół będzie organizował zajęcia nauki pływania i jazdy na łyżwach dla najmłodszych uczniów elbląskich szkół, a także inne zajęcia sportowe dla młodzieży, m.in. siatkówkę, piłkę ręczną, koszykówkę, lekkoatletykę.
W najbliższym czasie planowane jest uroczyste otwarcie Eksperymentarium w Elbląskim Centrum Edukacji Zawodowej, z którego będą korzystali uczniowie elbląskich szkół ponadpodstawowych.

Elbląg stawia na szkolnictwo zawodowe. W ostatnich latach na ten cel wydatkowanych zostało ponad 25 mln zł. Z roku na rok rośnie zainteresowanie ósmoklasistów szkołami technicznymi. Od września 980 uczniów rozpocznie naukę w technikach i branżowych szkołach I stopnia. Ponad 470 nastolatków będzie kontynuowało naukę w liceach ogólnokształcących.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, szkoła
Trwają przygotowania do nowego roku szkolnego

W najbliższą środę w regionie ponad 170 tysięcy uczniów szkół podstawowych i średnich rozpocznie nowy rok szkolny. Do wielu szkół dotarły już z magazynów Rządowej Agencji...

Zamknij
RadioOlsztynTV