Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 29.07.2021

Fot. B. Świerkowska-Chromy

Co zrobić, kiedy z oczu zniknie dziecko, rady i propozycje dla turystów oraz Narodowy Spis Powszechny – to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawia Małgorzata Sadowska-Bartoszewicz.

Wakacje na półmetku. Razem z dziećmi wypoczywamy, bawimy się, chodzimy na plażę czy na zakupy. Czasami jednak się zdarza, że w tłumie – w centrum handlowym czy na plaży – nasza pociecha znika z oczu. Co wtedy robić, jak się zachować radził Tomasz Markowski, rzecznik komendanta wojewódzkiego policji w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Dziś w Poradniku Turysty o turystyce sakralnej. Do odwiedzenia świętych miejsc w regionie, ale nie tylko, zachęcali ks. prał. Jacek Wojtkowski – proboszcz parafii katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Fromborku, Iwona Liżewska – historyk sztuki oraz Waldemar Majcher – prezes Stowarzyszenia Twórców Ludowych w Polsce.

00:00 / 00:00

O pracach nad poprawą jakości tras rowerowych w okolicach Kanału Elbląskiego i konsultacjach online na temat potrzeb osób korzystających ze szlaków mówiła Stanisława Pańczuk, prezes stowarzyszenia „Łączy nas Kanał Elbląski” Lokalna Grupa Działania, która prowadzi biuro Związku Gmin Kanału Elbląskiego i Pojezierza Iławskiego.

Marek Lewiński zapraszał na wycieczkę rowerową po okolicach Rusi. Na stacji kolejowej w Gągławkach spotkał się z Sebastianem Marszałem, prezesem Warmińsko-Mazurskiego Towarzystwa Miłośników Kolei, który opowiadał o historii linii kolejowej Działdowo-Olsztyn oraz o znaczeniu takich niewielkich stacji, jak ta w Gągławkach.

Rowerem po Warmii – Ruś i Gągławki

W cyklu Lasy, Jeziora, Rzeki odkrywamy jezioro Kalwa w okolicach Pasymia. Marek Lewiński rozmawiał z przewodnikami po tym akwenie, ratownikami z Grupy Specjalnej Płetwonurków RP Maciejem Rokusem oraz Maciejem Ciesielskim o urokach jeziora oraz o bezpiecznych zachowaniach na wodzie i o swojej pracy poszukiwawczej, którą wykonują na terenie całej Polski.

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. O największym badaniu statystycznym w Polsce przeprowadzanym raz na 10 lat mówił Marek Morze, dyrektor Głównego Urzędu Statystycznego w Olsztynie.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Frombork, dzieci, dziecko, turystyka, pasym, Kanał Elbląski, spis powszechny, Kalwa
Lasy, Jeziora, Rzeki – jezioro Kalwa koło Pasymia

Ma ponad 562 hektary powierzchni, maksymalnie 31 metrów głębokości i kształt podkowy, a z jego tafli rozpościerają się wyjątkowe widoki. Położone tuż obok Pasymia jezioro Kalwa...

Zamknij
RadioOlsztynTV