Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 28.10.2022

Grzyby oraz szkolne gazetki to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiały Izabela Malewska i Małgorzata Sadowska-Bartoszewicz.

Sezon na grzyby powoli się kończy, ale w niektórych lasach można znaleźć jeszcze niektóre gatunki – wśród nich rydze, o których kilka dekad temu śpiewała Helena Majdaniec. Dziś rydze to grzyby nieco zapomniane. Jak je rozpoznać i gdzie zbierać radził Łukasz Paprocki z Nadleśnictwa Stare Jabłonki.

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Gazetki szkolne powielane w kolorze czerni i bieli na kserokopiarce to już przeszłość – to nie znaczy, że w ogóle przeszły do lamusa. Dziś nadal są wydawane i czytane. Uczniowie II LO w Olsztynie redagują i wydają gazetkę w swojej szkole. Jakie treści zawiera, kto ją tworzy, redaguje i czyta? O szkolnych tradycjach mówiła Grażyna Budzyńska, polonistka z II LO oraz uczniowie Kacper Myszkowski, pomysłodawca gazetki szkolnej, Olga Wojno i Weronika Szkoda.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Redakcja: M. Rutynowski D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w grzyby, grzybobranie, Bliższe spotkania
Bliższe Spotkania – 27.10.2022

Przeprowadzka oraz właściwości prozdrowotne kasztanów to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiały Izabela Malewska i Małgorzata Sadowska-Bartoszewicz. Przeprowadzka do nowego domu to ważne wydarzenie....

Zamknij
RadioOlsztynTV