Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 27.10.2022

Przeprowadzka oraz właściwości prozdrowotne kasztanów to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiały Izabela Malewska i Małgorzata Sadowska-Bartoszewicz.

Przeprowadzka do nowego domu to ważne wydarzenie. Tak było kiedyś, tak jest i dziś. Dawniej na ten moment wybierano środę lub sobotę, czyli dzień poświęcony Matce Bożej. W domu jako pierwszy przedmiot pojawiał się stół – symbol życia domowego oraz chleb i sól – symbole dostatku. Dawne tradycje przypomina i przybliża Ewa Błaszko, etnograf z Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Przeprowadzka to dobry moment, żeby pozbyć się niepotrzebnych rzeczy z naszego otoczenia. Jak to zrobić radziła Justyna Wiciel, prowadząca firmę sprzątającą.

00:00 / 00:00

Człowiek był i jest częścią przyrody. Od wieków wykorzystywał dary natury. Współcześnie medycyna naturalna i kosmetologia także korzystają z właściwości leczniczych wielu roślin. Wśród nich są owoce kasztanowca. Część z nas wierzy, że otaczanie się nimi – trzymanie ich w kieszeni czy pod poduszką – likwiduje szkodliwe promieniowanie oraz energię. Jaka jest prawda? O tym mówiła Joanna Kulczyk, dyplomowana zielarka.

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Redakcja: M. Rutynowski za D. Kucharzewska

 

 

Więcej w Bliższe spotkania, kasztany
Bliższe Spotkania – 25.10.2022

W Bliższych Spotkaniach o schroniskach i przytuliskach dla zwierząt, które szykują się do zimy. Izabela Malewska i Maciek Świniarski rozmawiali także o podwyżkach stóp procentowych i...

Zamknij
RadioOlsztynTV