Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -4 °C pogoda dziś
JUTRO: -6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 24.09.2020

Fot. fotolia

Obalamy mity żywieniowe, kiedy i jak oswoić dziecko z muzyką oraz winnice na Warmii i Mazurach – to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiały Agnieszka Lipczyńska i Gosia Sadowska-Bartoszewicz.

Coraz częściej zwracamy uwagę na to, co się znajduje na naszym talerzu. Informacji o tym, jakie produkty są najzdrowsze szukamy w sieci. Tymczasem w internecie rozpowszechnionych jest wiele mitów żywieniowych. Które informacje o zdrowym żywieniu są prawdą, a które fałszem? Wyjaśniała Ewa Niedźwiecka – Wydział Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego w Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy

Muzyka ma szczególny wpływ na rozwój dzieci. Stymuluje rozwój mózgu i układu nerwowego, a tym samym wpływa na rozwój pamięci, koncentrację, podzielność uwagi, naukę pisania i czytania. Kiedy i jak oswajać dziecko z muzyką? O wczesnej edukacji muzycznej mówiła Joanna Tomkowska, autorka programów i scenariuszy zajęć z maluszkami, nauczycielka w Państwowej Szkole Muzycznej w Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Mimo ostrego klimatu oraz nieprzewidywalnej pogody latem, na Warmii i Mazurach powstają winnice i tzw. winne resorty. Czy nasz region sprzyja uprawie winorośli i produkcji wina? O winnicach mówił Robert Szaj, prezes Fundacji Winnice Północy, właściciel winnicy w Truszczynach.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w muzyka, jedzenie, żywnoc
Studenckie menu. Słuchaj audycji Radio od Kuchni

Chleb posmarowany nożem i słoiki od mamy - to typowe dania w jadłospisie studenta. Czy jednak można się żywić w sposób zdrowy i tani? W Radiu...

Zamknij
RadioOlsztynTV