Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 23.01.2020

W części artystycznej wystąpiła tancerka Katarzyna Stocka. Fot. Sławomir Ostrowski

Fot. S. Ostrowski

Karnawał i nieśmiałość to tematy, na które z Gośćmi Bliższych spotkań rozmawiały Agnieszka Lipczyńska i Gosia Sadowska.

Karnawał to czas zabaw, balów, prywatek i dyskotek. Jak co roku rozpoczął się 6 stycznia – w święto Trzech Króli, a zakończy we wtorek 25 lutego, dzień przed Środą Popielcową.

Czy Polacy lubią się bawić i w jaki sposób mówiła Elżbieta Fabisiak, animatorka kultury, społecznik, związana z artystami z Warmii i Mazur, organizatorka balów przebierańców.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Najbardziej znanym i hucznym karnawałem na świecie jest karnawał w Rio de Janeiro w Brazylii. Tysiące tancerzy i tancerek, barwne stroje i samba na ulicach przyciągają co roku rzesze turystów, także z Polski.

O wrażaniach z tego niezwykłego wydarzenia opowiadała Ewa Bajer, olsztynianka, podróżniczka, właścicielka biura podróży:

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Jako pierwsza Polka korowód brazylijskiej samby na Sambodromie podczas karnawału w Rio poprowadziła Katarzyna Stocka, mistrzyni samby. Od 2016 roku jest związana z karnawałem w Rio, reprezentantką i solistką jednej ze szkół samby. W tym roku znów leci do Brazylii:

00:00 / 00:00

 

Redakcja: K. Ośko za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

  •  Warsztat reżysera Warsztat reżysera Studium Praktyk Teatralnych w Dobrym Mieście to jedyny taki projekt w województwie […]
  • Maski karnawałoweMaski karnawałowe Na pewno każdy z Was widział czy wykonał kiedyś maskę karnawałową. W czasie […]
  • KarnawałKarnawał Miniona "Dziecinada" upłynęła nam w bardzo tanecznym klimacie. Nasze studio […]
  • Karnawał w Trynidadzie Karnawał w Trynidadzie Urodzony w Trynidad i Tobago fotograf Kerron Riley i mieszkanka Morąga Ania Orłowska […]
Więcej w karnawał, Katarzyna Stocka, Elżbieta Fabisiak
Maski karnawałowe

Na pewno każdy z Was widział czy wykonał kiedyś maskę karnawałową. W czasie ostatniej audycji nasze studio odwiedziła Pani Elżbieta Obrębska z Muzeum Budownictwa Ludowego Parku...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV