Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 22.10.2019

„Lekcja dla Rodaka” oraz wegetarianizm i weganizm – to tematy, na które z Gośćmi Bliższych spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciek Świniarski.

Fundacja dla Rodaka już po raz trzeci realizuje projekt „Lekcja dla Rodaka”, projekt skierowany do dzieci i młodzieży. Czym jest „Lekcja dla Rodaka” oraz jak my, jako społeczeństwo przygotowujemy się na powrót repatriantów, Polaków z Kazachstanu mówiła Joanna Wilk – Yardiz, Prezes Fundacji dla Rodaka.

Posłuchaj rozmowy

Coraz więcej osób rezygnuje ze spożywania produktów zwierzęcych. Około 2 milionów Polaków deklaruje, że nie spożywa mięsa, a 43 procent ogranicza jego spożycie. Wegetarianizm i weganizm- moda czy zdrowy styl życia? O zdrowym i prawidłowym odżywianiu mówiła dr inż. Katarzyna Janiszewska z Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Dietetyków.

Posłuchaj rozmowy

Wzgląd etyczny, zdrowotny czy ekologiczny? – o zmianie nawyków żywieniowych opowiadała Agnieszka Szulc- na początku wegetarianka, a od kilu lat weganka.

Posłuchaj rozmowy

D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wegetarianizm
Czy fleksitarianie „wygryzą” mięsożerców?

Część osób przechodzi na dietę wegetariańską, inni na wegańską. Są też tacy, którzy mięso decydują się spożywać okazjonalnie. Jak wynika z badań, popularność tego trendu będzie...

Zamknij
RadioOlsztynTV