Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 17.04 2020

Koronawirus a życie – to temat, na który z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiała Izabela Malewska.

Do 26 kwietnia uczniowie i studenci będą się uczyć w domach. Kiedy nastąpi koniec zdalnej nauki, tego na razie nikt nie wie. Zadania domowe muszą także odrabiać najstarsze przedszkolaki, bo dzieci z zerówek we wrześniu powinny rozpocząć naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Dziś kolejne zadania trafiły do Janinki Bartoszewicz, córeczki Gosi Sadowskiej – Bartoszewicz.

00:00 / 00:00

Czy przedszkola są przygotowane na zdalną edukację i jak wygląda taka nauka – mówiła Zuzanna Jastrzębska – Krajewska, z wykształcenia terapeutka wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, ale przede wszystkim nauczycielka wychowania przedszkolnego.

Posłuchaj rozmowy

Czas epidemii nie zwalnia nas z rozliczenia się z fiskusem. Jeszcze do końca kwietnia mamy czas na wypełnienie i wysłanie swojego PIT-a za 2019 rok. 70 procent Polaków deklaruje, że rozlicza się elektronicznie. Jak najprościej złożyć swoje zeznanie roczne oraz komu przekazać swój 1 procent – radziła Renata Kostowska, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy

Epidemia koronawirusa pokazuje, jak potrafimy się jednoczyć i wspólnie pomagać innym – potrzebującym, słabszym.  Bank Żywności w Olsztynie przy współpracy z innymi instytucjami zorganizował akcję „Zupa”, która jest skierowana do seniorów. O inicjatywnie wspierającej osoby starsze  mówił Marek Borowski, prezes Banku Żywności w Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

 

Autor: A. Dybcio za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PIT, koronawirus, Akcja Zupa, zadania
Produkują maseczki i osłony przeciwbakteryjne. Elbląscy myśliwi wspierają służby w walce z pandemią

Myśliwi z elbląskiego Okręgu Polskiego Związku Łowieckiego od początku epidemii zaangażowali się w pomoc służbom medycznym oraz wszystkim innym, którzy potrzebują maseczek czy osłon. To inicjatywa...

Zamknij
RadioOlsztynTV