Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 15.01.2021

Fot. Fotolia.com

Szczepienia przeciwko COVID-19, wspólne szycie oraz las w domu – to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciej Świniarski.

Liczba Polaków zakażonych od początku epidemii wynosi ponad milion czterysta tysięcy, a zmarło prawie trzydzieści dwa i pół tysiąca osób. Od 27 grudnia w całej Polsce trwają szczepienia przeciw COVID-19 osób z grupy „0”. W kraju działa już prawie 6 tysięcy punktów szczepień, a kolejne będą otwierane.

Dziś ruszyły zapisy na szczepienie przeciw COVID-19 dla osób, które ukończyły 80 lat, a od 22 stycznia z takiej możliwości będą mogli skorzystać seniorzy po 70 roku życia. A co z młodszymi? osobami? Wyjaśnili to Izabela Malewska i Maciej Świniarski

Dlaczego warto się szczepić i jak sytuacja wygląda w województwie warmińsko-mazurskim mówił Bartosz Romanowski, ratownik medyczny z Olsztyna.

Ferie dobiegają końca. Warto te ostatnie chwile spędzić razem z dziećmi. Co można wspólnie robić? Aleksandra Zaniecka – mama wesołej brygady – zachęca do wspólnego szycia.

Za oknami zima. Biały puch pokrył drzewa i krzewy. Jak przenieść trochę zieleni do domu, jak stworzyć namiastkę lasu, radziła dr Beata Płoszaj-Witkowska z Katedry Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Redakcja: K. Ośko za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szczepienie, przyroda
Szczepienia medyków w elbląskim szpitalu miejskim. „Wszystko idzie zgodnie z planem”

Szpital miejski w Elblągu szczepi tygodniowo około 450 osób z grupy zero. W sumie na liście osób, które chcą przyjąć szczepionkę przeciwko COVID-19, jest już ponad...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV