Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szczepienia medyków w elbląskim szpitalu miejskim. „Wszystko idzie zgodnie z planem”

Fot. FB Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Elblągu

Szpital miejski w Elblągu szczepi tygodniowo około 450 osób z grupy zero. W sumie na liście osób, które chcą przyjąć szczepionkę przeciwko COVID-19, jest już ponad 1 600 chętnych.

Większość, prawie 900 osób, to przedstawiciele placówek ochrony zdrowia spoza elbląskiego szpitala, także z sąsiednich powiatów. Lista nie jest jeszcze zamknięta, do jutra (14 stycznia) przyjmowane będę ostatnie zgłoszenia.

Wśród zgłoszonych osób do szczepienia jest 700 pracowników szpitala miejskiego. To ponad 75 procent całej załogi i prawie cały biały personel. Szczepienia idą sprawnie, nie ma żadnych strat.

– powiedział  dyrektor placówki, Mirosław Gorbaczewski.

Z jednej fiolki jest sporządzanych 6 dawek, wszystkie są wykorzystywane. Szpital miejski potwierdza, że od początku akcji szczepienia medyków otrzymuje tyle dawek, ile zamawia. Jest to związane z liczbą osób zgłoszonych do szczepienia w każdym tygodniu.

Niebawem zacznie się podawanie drugiej dawki. Elbląski szpital miejski dysponuje dwoma zespołami, zajmującymi się szczepieniami. W następnym tygodniu włączą się też do akcji szczepienia pensjonariuszy domów pomocy społecznej, a później do tej powszechnej, kierowanej do pozostałych mieszkańców.

Szpital jest na liście 19 punktów w Elblągu, które będą szczepić przeciwko COVID-19.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, szczepienie
Kolejna szczepionka przeciwko COVID-19 w Polsce. Czym różnią się preparaty Moderny i Pfizera?

Mechanizm działania szczepionek Moderny i konsorcjum Pfizera i BioNTech jest taki sam. Produkty różnią się jednak m.in. warunkami, w jakich powinny być przechowywane i terminem podawania...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV