Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 10.04.2020

10. rocznica katastrofy smoleńskiej i Wielki Piątek – to tematy, na które z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiała Małgorzata Sadowska.

10 lat temu, w sobotę 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie polskiego samolotu wojskowego Tu-154 pod Smoleńskiem zginął prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński z małżonką oraz 94 osobami lecącymi na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Lech Kaczyński swój urząd sprawował od 2005 roku. W czasie swojej niedokończonej kadencji kilkukrotnie odwiedzał województwo warmińsko – mazurskie. Jak wyglądały te spotkania przypomniał Krzysztof Kaszubski.

Wielki Piątek to drugi dzień  Triduum Paschalnego w Kościele katolickim. Liturgia Wielkiego Piątku  jest upamiętnieniem męki Pańskiej i śmierci Jezusa Chrystusa na krzyżu. O obchodach Wielkiego Piątku w tym trudnym dla wszystkich czasie rozmawiał z Arcybiskupem Józefem Górzyńskim, Metropolitą Warmińskim Marek Lewiński.

Posłuchaj rozmowy

Dziś w Wielki Piątek na antenie Polskiego Radia Olsztyn wyemitowano słuchowisko Misterium. Z księdzem  Mariuszem Pawliną, pomysłodawcą i producentem słuchowiska rozmawiał Grzegorz Kasjaniuk.

Posłuchaj rozmowy

Misterium Męki Pańskiej, odtwarzające zbawcze wydarzenia Wielkiego Tygodnia, może być wielką lekcją wiary dla tych, którzy się z nim zetkną, którzy spotkają Jezusa za nich cierpiącego i umierającego na krzyżu, którzy poczują Jego Miłość. Słowo wstępne przed słuchowiskiem wygłosił biskup ełcki Jerzy Mazur.

O przygotowaniach do świąt i Świętach Zmartwychwstania Pańskiego w nowej rzeczywistości związanej z koronawirusem – mówił ks. Marcin Sawicki, rzecznik Kurii Archidiecezji Warmińskiej.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

Wielki Piątek, to największe święto dla ewangelików. O tradycji ewangelickiej mówił ks. Wojciech Płoszek, proboszcz Parafii Ewangelicko – Augsburskiej w Ostródzie.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

Do Wielkanocy coraz bliżej. W wielu domach trwają ostatnie prace – między innymi powstają pisanki. Do swojego domu zaprosiła Iza Malewska.

00:00 / 00:00

 

Redakcja: A. Dybcio za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Józef Gorzyński, ks. marcin sawicki, ks. Wojciech Płoszek, Bp Jerzy Mazur
Abp. Józef Górzyński: Transmisje mszy świętej to nie tylko audycje o treści religijnej

Arcybiskup metropolita warmiński Józef Górzyński w liście do wiernych napisał, że transmisje radiowe i telewizyjne mszy świętych "nie mogą być tylko audycjami religijnymi". Podkreślił, że wymagają...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV