Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 09.09.2021


Rady i propozycje dla turystów oraz integracja w nowym środowisku i pocovidowe zdrowie to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciej Świniarski.

Malownicze jeziora, łąki i lasy to największe atrakcje Warmii i Mazur. Przepiękne krajobrazy, leśne ścieżki i czyste powietrze zachęcające do spędzania czasu na łonie natury.

W Poradniku Turysty o niesamowitych drzewach w regionie opowiedział Adam Pietrzak, rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

00:00 / 00:00

Na koniec cyklu „Rowerem po Warmii” Marek Lewiński przypomina miejsca, które uznaje za najciekawsze i najpiękniejsze. Dziś ponownie odwiedził malowniczo położony Cerkiewnik w gminie Dobre Miasto.

Lato dobiega końca i Marek Lewiński podsumowuje także swój cykl turystyczny „Lasy, jeziora, rzeki”, w którym odwiedzał lasy, jeziora i rzeki województwa warmińsko-mazurskiego.

Dziś przypominał wycieczki do lasów Wipsowa, rezerwatu rzeki Wałszy, rejsów po jeziorach Ukiel, Kalwa i Niegocin, a także wspominał lot nad Olsztynem.

Początek roku szkolnego to dla wielu uczniów trudny okres, zwłaszcza dla tych, którzy rozpoczęli swoją szkolną edukację lub przeszli do innej klasy czy szkoły. Jak pomóc dziecku zintegrować się z nową grupą rówieśników radziła Zuzanna Jastrzębska, terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju, nauczyciel wychowania przedszkolnego

Czwarta fala COVID-19 w Polsce to temat, który pojawia się coraz częściej. Pomimo, że o wirusie wiemy coraz więcej, z dnia na dzień rośnie liczba zakażeń. Uchronić nas przed zakażeniem mogą szczepienia. Z danych wynika, że 90 procent hospitalizowanych to osoby niezaszczepione.

Jakie ślady zostawił COVID-19 u chorujących w regionie? O pierwszych wnioskach mówiła prof. Anna Doboszyńska, pulmonolog ze szpitala pulmonologicznego w Olsztynie.

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Redakcja: K. Ośko za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w turystyka, rok szkolny
Bliższe Spotkania – 08.09.2021

Rady i propozycje dla turystów oraz "Radio od kuchni" to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciek Świniarski. Pogoda dopisuje i...

Zamknij
RadioOlsztynTV