Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 08.08.2022

Lato z Pupilem. Fot. A. Stańco

Trwa odliczanie do urodzin Radia Olsztyn, finał akcji „Lato z pupilem” oraz BohaterON to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiała Izabela Malewska.

W tym roku Polskie Radio Olsztyn będzie obchodzić 70 urodziny. Z tej okazji codziennie Dominik Chowaniec prezentuje kulisy pracy w naszej Rozgłośni.

00:00 / 00:00

Zakończyła się tegoroczna edycja akcji Radia Olsztyn „Lato z pupilem”. Dziś zebrane dary zostały przekazane Przytulisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lidzbarku Warmińskim oraz Fundacji „Marzenia Niechcianych Zwierząt” w Bartoszycach. Ekipa Radia Olsztyn z Moniką Szczygło, pomysłodawczynią i organizatorką akcji dotarła do lidzbarskiego przytuliska.

Lato z Pupilem. Fot. A. Stańco

Radości z prezentów nie kryła Maja Felenczak, wolontariuszka z Przytuliska dla Bezdomnych Zwierząt w Lidzbarku Warmińskim.

Lato z Pupilem. Fot. A. Stańco

Kolejnym celem podróży radiowej załogi była Fundacja „Marzenia Niechcianych Zwierząt” w Bartoszycach. Z Katarzyną Jacyną, prezes fundacji, która razem z wolontariuszami od lat pomaga zwierzętom rozmawiała Monika Szczygło.

00:00 / 00:00

Lato z Pupilem. Fot. A. Stańco

Trwa siódma edycja ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej „BohaterON – włącz historię”. Jej celem jest uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Tegoroczna edycja ma nowy, bezpłatny, wirtualny wymiar – zamiast drukowanych kartek, można wysłać kartkę online za pośrednictwem strony Dumni z Powstańców.

Tegoroczna kampania zakończy się 2 października, w rocznicę upadku Powstania Warszawskiego. Do kogo adresowany jest projekt i ile takich kartek trafiło do powstańców? O szczegółach Agnieszka Łysiuk-Krajewska, pomysłodawczyni i organizatorka akcji.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Redakcja: D. Kucharzewska/B. Świerkowska-Chromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Bartoszyce, Lidzbark Warmiński, schronisko dla zwierząt
To schludne i zielone miasto. „Staramy się podniecać ogień do czystości”

Sprzątają park i sadzą drzewa. Do Lidzbarka Warmińskiego zawitała ogólnopolska akcja Czyste, Zielone Miasta. W okolicach tężni mieszkańcy robią porządek w Parku Uzdrowiskowym Doliny Symsarny. Następnie...

Zamknij
RadioOlsztynTV