Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 04.12.2020

Fot. Adobe Stock

Harcerze w czasie pandemii, kalendarze adwentowe oraz gry planszowe – to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciek Świniarski.

Mamy drugą falę pandemii COVID-19. Wiele osób zostało poddanych izolacji i kwarantannie. Do seniorów kierowane są apele o pozostanie w domach. Osobom zamkniętym w domach z pomocą przychodzą wolontariusze m.in. harcerze.

21 hufców, 4 tysiące członków, codzienna praca około 600 wolontariuszy – to liczby mówiące o zaangażowaniu druhen i druhów z ZHP na Warmii i Mazurach w okresie pandemii. O pomocy potrzebującym niesionej przez harcerzy mówiła harcmistrzyni Dorota Limontas z Chorągwi Warmińsko-Mazurska ZHP, z którą rozmawiał Robert Lesiński.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Kalendarze adwentowe. Służą do odliczania pierwszych 24 dni grudnia do Bożego Narodzenia. Jak przygotować je samodzielnie radziła animatorka kultury i pedagog Karolina Burdalska.

Rozrywka dla całej rodziny, idealny przepis na spędzenie długich jesiennych i zimowych wieczorów. Gry planszowe wracają do łask. Po kilku godzinach zdalnej nauki warto oderwać się od komputera? Alternatywą są gry planszowe. Można je kupić, ale też… mieć za darmo.

Olsztyńska Fundacja Szalony Krasnolud przygotowała 10 różnych gier stworzonych przez olsztyńskich uczniów. Można je wydrukować i grać, bez dodatkowych kosztów. O szczegółach prezes Fundacji Monika Wysocka-Kawa.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za D.Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w harcerz, gra planszowa, koronawirus
Do odwołania zamknięto ełcką porodówkę

Przyszłe mamy z Ełku znowu nie mogą rodzic na miejscu. Szpital miejski Pro-Medica zamyka ponownie porodówkę. Odział ginekologiczno-położniczy w szpitalu miejskim już kilka razy od początku...

Zamknij
RadioOlsztynTV