Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Bitwa o wozy”. Podolsztyńska gmina wygrała konkurs na wyborczą frekwencję!

MSWiA opublikowało listę gmin z najwyższą frekwencją w II turze wyborów z byłych 49 województw. To właśnie do tych gmin trafią wozy strażackie ufundowane przez resort w akcji „Bitwa o wozy”.

– Otrzymaliśmy od PKW listę gmin z najwyższą frekwencją wyborczą w II turze wyborów na terenie byłych 49 województw z wyłączeniem laureatów z I tury – poinformował w środę wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker.

W ciągu dwóch tygodni wójtowie i burmistrzowie tych gmin otrzymają w MSWiA oficjalne promesy na zakup wozów strażackich.

Z listy opublikowanej przez wiceszefa MSWiA na Twitterze wynika, że najwyższą frekwencję w drugiej odsłonie akcji odnotowano w gminie Klwów (powiat przysuski, byłe woj. radomskie). Wyniosła ona 94,61 proc. Na Warmii i Mazurach najwyższą frekwencję zanotowano w gminie Dywity – 68,97% i to tam już wkrótce zaparkuje nowy wóz strażacki.

„Bitwa o wozy” była inicjatywą profrekwencyjną MSWiA, w ramach której gminy do 20 tys. mieszkańców, w których została odnotowana najwyższa frekwencja wyborcza, mogły otrzymać wóz strażacki. Do wygrania było właśnie 49 pojazdów.

Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w MSWiA, pilne
Obchody 610. rocznicy Bitwy pod Grunwaldem. Andrzej Duda: Te wydarzenia były początkiem tego, jak Europa wygląda dzisiaj

- Symbole budują politykę, symbole budują historię, symbole budują relacje - powiedział pod Grunwaldem prezydent Andrzej Duda. W ten sposób zwrócił się do litewskiej delegacji, na...

Zamknij
RadioOlsztynTV