Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bilet na mecz za oddanie krwi. Stomil Olsztyn prowadzi specjalną akcję

Fot. K. Piasecka

Oddaj krew i odbierz bilet na mecz Dumy Warmii. To wspólna akcja Oddziału Klubu Honorowych Dawców Krwi Legion i największego w regionie klubu piłkarskiego Stomil Olsztyn.

Chodzi o futbolowe czwartki, którym przyświeca hasło Biało – Niebieska Krew (#BiałoNiebieskaKrew). Każdy, kto w listopadzie odda w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ten drogocenny płyn, otrzyma voucher na mecz rozgrywany na stadionie przy ulicy Piłsudskiego w Olsztynie. – Dziś kolejna okazja – mówił jeden z organizatorów, koordynator z Oddziału Klubu HDK Legion-Leśnik Łukasz Auguścik.

Tak naprawdę oddając krew, ratujemy zdrowie i życie drugiego człowieka. Taki dawca staje się dosłownie superbohaterem, który ratuje życie. Bardzo ważne jest oddawanie krwi ze względu na to, że nie można jej wyprodukować ani zastąpić syntetycznym zamiennikiem. Dlatego tak ważni są dawcy

– dodał.

Prezes Stomilu Arkadiusz Tymiński zachęca do podjęcia wyzwania i skorzystanie z darmowych biletów na mecze rozgrywane na stadionie przy Alei Piłsudskiego w Olsztynie.

Za nami już dwa listopadowe futbolowe czwartki, podczas których w punkcie krwiodawstwa w Olsztynie stawiło się ponad 230 miłośników piłki nożnej.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Autor: K. Grabowska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Stomil Olsztyn, oddawanie krwi, klub honorowych dawców krwi
Porażka w Stężycy. Stomil coraz niżej w tabeli

Stomil Olsztyn przegrał wyjazdowe spotkanie z Radunią Stężyca 0:1. Olsztynianie po dwóch porażkach z rzędu zajmują 15. miejsce w tabeli, zagrożone spadkiem z ligi. Niedzielny mecz...

Zamknij
RadioOlsztynTV