Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Biblioteki, muzea, galerie sztuki. Które instytucje w regionie wznowiły działalność?

Fot. bwa.olsztyn.pl

Od początku tego tygodnia niektóre instytucje kultury mogą już działać. Dotyczy to m.in. galerii sztuki, muzeów i bibliotek.

Trwają przygotowania i uzgodnienia z lokalnymi sanepidami i pojawiają się pierwsze daty ponownego otwarcia dla zwiedzających. Biblioteka Elbląska i Centrum Sztuki Galeria EL już wznowiły działalność. We wszystkich instytucjach konieczne jest wprowadzenie dodatkowych procedur sanitarnych. W związku z tym Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Elblągu odwiedzających zaprasza od wtorku 12 maja – zapowiada Dyrektor Muzeum Lech Trawicki.

00:00 / 00:00

Przystosowanie do nowych warunków zajmuje więcej czasu placówkom z Olsztyna. Część z nich – jak olsztyńskie BWA, jeszcze nawet nie podaje terminu, kiedy znów będzie można je odwiedzić. Muzeum Warmii i Mazur otwarcie planowało na 12 maja, ale dyrektor placówki Piotr Żuchowski powiedział Radiu Olsztyn, że potrzebny jest jeszcze dodatkowy tydzień na przygotowanie.

00:00 / 00:00

Dotyczy to tylko muzeum w olsztyńskim zamku, w Lidzbarku Warmińskim i Morągu. Kolejne oddziały Muzeum Warmii i Mazur będą otwierane jeszcze później. Od przyszłego tygodnia będzie można zacząć korzystać z filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie.

Dodajmy, że w bibliotekach będzie tylko możliwość zwrotu i wypożyczania książek zamówionych, bez swobodnego dostępu do regałów. Książki, które wrócą od czytelników, będą przechodzić kilkudniową kwarantannę. Zawieszona będzie nadal wszelka działalność kulturalna w bibliotekach.

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Muzeum Warmii i Mazur, biblioteki, otwarcie, Piotr Żuchowski, muzea, galerie sztuki
Kuratorium: dotychczas otwarto tylko 10 procent żłobków i przedszkoli

Samorządy nie spieszą się z otwieraniem żłobków i przedszkoli. Teoretycznie mogły to zrobić od dziś. Ale jak podaje kuratorium, na razie otwarto 10 procent placówek, głównie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV