Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bezrobocie nieznacznie wzrosło, ale pracownicy nadal poszukiwani

Sytuacja na warmińsko-mazurskim rynku pracy wciąż jest bardzo dobra. Sejmik województwa przyjął dziś informację w tej sprawie.

Już w lipcu stopa bezrobocia na Warmii i Mazurach spadła poniżej 10 procent – to pierwszy tak niski wynik w historii pomiarów bezrobocia. W sierpniu utrzymała się na tym samym poziomie 9,9 procent. Liczba bezrobotnych wyniosła 50 tysięcy 145 osób. Na początku września wzrosła – ale bardzo nieznacznie. – Z meldunku na 15 września wynika, że liczba bezrobotnych wzrosła o 15 osób, ale sądzę, że do końca miesiąca możemy jeszcze zobaczyć spadek tej liczby – informuje Zdzisław Szczepkowski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie.

Największym problemem jest obecnie brak rąk do pracy i niska aktywność zawodowa mieszkańców regionu. – Obecnie połowa naszych mieszkańców w wieku produkcyjnym nie pracuje, to jest bardzo duże wyzwanie – mówi dyrektor Szczepkowski.

Wojewódzki urząd pracy prognozuje, że do końca roku możemy zobaczyć niewielki, sezonowy wzrost bezrobocia.

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w praca, bezrobocie, urząd pracy
Ministerstwo Sprawiedliwości podaje: ponad połowa osadzonych więźniów w Polsce pracuje

55% więźniów odsiadujących wyroki w Polsce pracuje. Tak wynika z danych Ministerstwa Sprawiedliwości. Rośnie też liczba umów z firmami, które zatrudniają skazanych odpłatnie. To efekty programu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV