Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bezpieczny El – Przedszkolak. Dzieci poznają zasady bezpieczeństwa

Tysiąc elbląskich przedszkolaków weźmie udział w spotkaniach z policjantami, strażakami, leśnikami i ratownikami medycznymi. Od siedmiu lat w Elblągu realizowany jest projekt edukacyjny pod nazwą Bezpieczny El – Przedszkolak.

Akcja potrwa cztery tygodnie, każdy oznaczony jest innym kolorem i poświęcony innej służbie.

Czerwony to straż pożarna, biały – pogotowie ratunkowe, zielony – wojsko i leśnicy, a niebieski policja i straż miejska. Wszystkie służby chętnie angażują się w spotkania z dziećmi, bo wpisują się one także w działalność każdej z nich. Jak pokazuje życie – nawet małe dziecko może zareagować odpowiednio w sytuacji zagrożenia, ale trzeba je tego nauczyć.

– Możemy powiedzieć, że szkolimy już kolejne pokolenie dzieci w celu poprawy bezpieczeństwa – podkreśla nadkomisarz Krzysztof Nowacki z elbląskiej policji.

W kampanii „Bezpieczny El – Przedszkolak” biorą udział wszystkie 22 przedszkola działające w Elblągu. Zakończy ją w październiku olimpiada przedszkolaków.

Dodajmy, autorką programu jest elbląska nauczycielka Danuta Pacek.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, szkoła, bezpieczeństwo, Bezpieczny El-Przedszkolak
Część szkół rozpoczęło akcję szczepień przeciw COVID-19. Ile osób chce przyjąć preparat?

Rodzice około 4 procent uczniów z województwa warmińsko-mazurskiego zadeklarowało chęć zaszczepienia przeciwko COVID-19 w szkołach. Akcje szczepień w niektórych placówkach już się rozpoczęły. O tym, jak...

Zamknij
RadioOlsztynTV