Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bezpieczne ferie: wypoczynek na świeżym powietrzu

Fot. Pixabay

Sanki, łyżwy, ślizgacze, górki i pagórki oraz zamarznięte jeziora i stawy. W dzisiejszej audycji z cyklu Bezpieczne Ferie z Radiem Olsztyn rozmawiamy o wypoczynku na świeżym powietrzu.

Na Warmii, Mazurach i Powiślu rozpoczęły się ferie zimowe. Po ostatnich opadach śniegu jedną z częściej wybieranych przez dzieci atrakcji na świeżym powietrzu będą sanki. Dlatego warto sprawdzić, czy miejsce, w którym zamierzamy się bawić, jest bezpieczne – przypomina mł. asp. Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

00:00 / 00:00

300 złotych mandatu i 10 punktów karnych mogą dostać kierowcy, którzy zdecydują się na zorganizowanie kuligu, w którym sanki ciągnąć będzie auto. Jak podkreśla Andrzej Jurkun, jeśli dojdzie do wypadku, kierowca poniesie także inne konsekwencje.

00:00 / 00:00

Jak udzielić pierwszej pomocy dbając jednocześnie o swoje bezpieczeństwo? Jak reagować, gdy już dojdzie do nieszczęścia? O tym mówi Maciej Rokus, pełnomocnik wojewody warmińsko-mazurskiego ds. bezpieczeństwa.

00:00 / 00:00

Redakcja: A. Niebojewska

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kulig, sanki
Kolejny wypadek na kuligu. 8-latek stracił kciuk

Kulig za samochodem zakończył się poważnymi obrażeniami dziecka. 8-latek z gminy Młynary stracił palec. Na leśnej drodze koło Błudowa, do osobowego samochodu, którym kierował 33-letni mężczyzna,...

Zamknij
RadioOlsztynTV