Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejny wypadek na kuligu. 8-latek stracił kciuk


Kulig za samochodem zakończył się poważnymi obrażeniami dziecka. 8-latek z gminy Młynary stracił palec.

Na leśnej drodze koło Błudowa, do osobowego samochodu, którym kierował 33-letni mężczyzna, linką zaczepione były sanie zrobione z nart. Siedziało na nich troje dzieci. Podczas kuligu sanie zjechały na pobocze, uderzyły w bryłę zmrożonego śniegu i przewróciły się.

W wyniku uderzenia 8-latek stracił kciuk lewej ręki. Został przewieziony karetką do szpitala. Kierujący autem był trzeźwy.
Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Pasłęka.

Przepisy ruchu drogowego zabraniają ciągnięcia za pojazdem osób na sankach, nartach czy łyżwach. Jest to wykroczenie, za które kierowca może zostać ukarany 500-złotowym mandatem i punktami karnymi przez policjanta lub grzywną przez sąd. Nie wolno też organizować kuligów na drogach publicznych.

Policja przypomina, że lekkomyślna zabawa może skończyć się poważnymi obrażeniami, a nawet śmiercią uczestników kuligu.

Do takiego tragicznego wypadku doszło na początku roku w Adamowie pod Elblągiem, gdy kierowca ciągnął za autem trzy foliowe worki, na których siedziało sześć osób. Na zakręcie siedzące na ostatnim worku dwie dziewczyny wypadły z drogi i uderzyły w drzewo. Jedna z nich, 15-letnia córka kierowcy, doznała ciężkich obrażeń głowy i zmarła w szpitalu. Druga z dziewcząt miała złamaną rękę i stłuczenia głowy.

Dziś zapadł wyrok w tej sprawie

Ojciec, który spowodował śmiertelny wypadek podczas kuligu, usłyszał wyrok

Autor: K. Kantor
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zima, kulig, śnieg, sanki, sanie
Ojciec, który spowodował śmiertelny wypadek podczas kuligu, usłyszał wyrok

Na karę jednego roku więzienia w zawieszeniu na 2 lata Sąd Rejonowy w Elblągu skazał mężczyznę oskarżonego o spowodowanie śmiertelnego wypadku podczas kuligu. Zginęła córka oskarżonego,...

Zamknij
RadioOlsztynTV