Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Będzie złota polska jesień? Synoptyk IMGW: od zachodu nadchodzi ocieplenie

– W poniedziałek będziemy mieli kontynuację pogody z ostatnich dni. Nadal możliwe będą przelotne opady deszczu – powiedziała Anna Woźniak z Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB. Od wtorku można liczyć na poprawę pogody i prawdziwą polską złotą jesień.

Według Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, w poniedziałek Polska nadal będzie znajdowała się pod wpływem niżu z ośrodkiem w rejonie Rosji i Białorusi, za sprawą którego do kraju napływa chłodniejsze i wilgotne powietrze polarno-morskie.

W poniedziałek nadal zachmurzenie duże, okresowo z większymi przejaśnieniami i przelotnymi opadami dającymi miejscami do 10 litrów deszczu na metr kwadratowy. Najwięcej deszczu spadnie na południu, głównie w Karpatach. W Tatrach możliwy jest przyrost pokrywy śnieżnej o kolejne 15 cm. Na krańcach północnych nie są wykluczone burze. Temperatura maksymalna od 10-11 stopni Celsjusza na wschodzie do 16 na północnym zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h. Na północy i na wschodzie może osiągać nawet do 70-75 km/h, zachodni i północno-zachodni

– powiedziała Anna Woźniak.

Synoptycy IMGW-PIB zapowiadają poprawę pogody. Już w nocy z poniedziałku na wtorek do Polski od zachodu zacznie wchodzić wyż i od środy do końca tygodnia w kraju zagości prawdziwa polska złota jesień z temperaturami w okolicach 20 stopni Celsjusza.

Autor: M. Szczepanik
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w jesień
Bliższe Spotkania – 30.09.2022

O odliczaniu do urodzin Radia Olsztyn, Dniu Otwartym naszej rozgłośni oraz budowaniu odporności jesienią rozmawiała z gośćmi Bliższych Spotkań Izabela Malewska. Dziś piątek, potem sobota i...

Zamknij
RadioOlsztynTV