Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Będzie zgoda na organizację wesel do 50 osób. „Na początku będą się różniły od tego, co znaliśmy do tej pory”

Fot. fotolia.com

W ramach kolejnego etapu znoszenia ograniczeń epidemicznych Ministerstwo Zdrowia zarekomenduje zgodę na organizację wesel do 50 osób.

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński powiedział, że sytuacja epidemiczna w kraju poprawiła się na tyle, że możliwa jest taka decyzja. Wiceminister dodał, że przyjęcia weselne będą musiały na razie odbywać się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Przynajmniej na początku wesela będą się różniły od tego, co znaliśmy do tej pory – powiedział wiceminister Cieszyński. Dodał, że Główny Inspektor Sanitarny pracuje na wytycznymi dla organizatorów wesel, a Ministerstwo Rozwoju odbyło szereg spotkań z branża weselną, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkich uczestników takich imprez.

Od początku epidemii testy laboratoryjne potwierdziły w Polsce 20 379 zakażeń koronawirusem. Do tej pory zmarło w Polsce 973 chorych na COVID-19, a 8 731 osób wyzdrowiało.

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za IAR

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ślub, uroczystość, wesele, para młoda, przyjęcie
Przedstawiciele władz upamiętnili 75. rocznicę zakończenia II wojny światowej

W Olsztynie uczczono dziś 75. rocznicę zakończenia II wojny światowej. Pod pomnikiem Orła Białego, na Placu Konsulatu Polskiego, kwiaty złożyli między innymi prezydent Olsztyna, wicewojewoda warmińsko-mazurski,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV