Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Będzie zbiorowy pozew mieszkańców Elbląga oszukanych przez firmę stosującą nieuczciwe praktyki

Miejski rzecznik Praw Konsumenta w Elblągu występuje w obronie osób oszukanych przez firmę Novo Energia, która podszywała się pod Energa Obrót.

Jej przedstawiciele nakłaniali, głównie starsze osoby, do podpisywania nowych umów na droższą dostawę energii elektrycznej i gazu. Poszkodowani byli wprowadzani w błąd. Akwizytorzy celowo wyszukiwali osoby starsze i odwiedzali je, kiedy były same.

Rzecznik konsumenta przygotowuje pozew zbiorowy przeciwko firmie, która stosowała takie nieuczciwe praktyki. Poszkodowanych wciąż przybywa, teraz to już ponad sto osób. Pozew zostanie złożony na początku nowego roku.

Poszkodowani celowo byli wprowadzani w błąd, akwizytorzy nie tłumaczyli jaką firmę reprezentują, nie zostawiali kopii umów

– tłumaczy Paweł Rodziewicz, Miejski Rzecznik Praw Konsumenta w Elblągu.

00:00 / 00:00

Osoby, które zgłaszały się do niego nie wiedziały z kim podpisały umowę, nie wiedziały nawet czy faktycznie je zawarły. Liczba poszkodowanych, którzy zgłaszają się do rzecznika wciąż rośnie. Paweł Rodziewicz zakłada, że może to być nawet kilkaset osób, które podpiszą się pod pozwem.

Pozew cywilny elbląskich seniorów jest szykowany mimo tego, że firma Novo Energia nie działa od 1 grudnia. Rzecznik Praw Konsumenta zachęca do czytania umów, a w razie podejrzeń co do uczciwości proponowanej oferty o konsultowanie się z nim. Zaprasza też na spotkania.

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, umowa, pozew, umowy, oszyści, Energa Obrót
Rekordowa zbiórka Elbląskiego Banku Żywności. Na świąteczne paczki może liczyć nawet tysiąc rodzin

Elbląski Bank Żywności po raz pierwszy w swojej historii, podczas jednej akcji, zebrał ponad 10 ton żywności. Pierwszy rekord padł w samym Elblągu, kiedy to po...

Zamknij
RadioOlsztynTV