Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Będzie strajk w PWiK w Elblągu. Związkowcy ogłosili datę

Fot. J. Sulecki

Bezterminowy strajk w Elbląskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji. Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Oświaty i Usług zdecydował, że rozpocznie się 3 czerwca.

W referendum strajkowym udział wzięło ponad 60 procent pracowników przedsiębiorstwa. Za strajkiem opowiedziało się prawie 96 procent z nich. Pracownicy walczą o 600-złotową podwyżkę wynagrodzeń i dodatek stażowy.

Prezydent Elbląga Michał Missan w najbliższych dniach zaplanował spotkanie z przedstawicielami Komitetu Strajkowego. Podczas spotkania zamierza poznać oczekiwania pracowników i ich argumentacją.

Miasto analizuje dokumenty przedstawione przez zarząd Spółki. Obejmują m.in. sprawozdanie finansowe. Jak podkreślił prezydent oczekiwania strajkujących pracowników EPWiK nie mogą być realizowane kosztem mieszkańców Elbląga, czy też poprzez pogłębianie ponoszonych obecnie przez Spółkę strat.

Autor: A. Bruchwald
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w Elbląg, referendum, strajk, związkowcy, podwyżka, pracownicy, wynagrodzenia, spółka, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, EPWiK
Taki był Elbląg lat 60. XX w. „Prawie połowa mieszkańców była niepełnoletnia”

Dzięki tej wystawie można przenieść się do Elbląga lat 60. ubiegłego wieku. Muzeum Archeologiczno-Historyczne prezentuje nową ekspozycję poświęconą miastu w tamtych latach. Jest nietypowa, bo do...

Zamknij
RadioOlsztynTV