Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 31 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Będzie koalicja PO-PSL w sejmiku na Warmii i Mazurach

 Fot. Łukasz Sadlak

Rada Regionu Warmińsko-Mazurskiego Platformy Obywatelskiej zdecydowała o zawiązaniu w sejmiku koalicji z PSL i prowadzeniu rozmów z ludowcami o obsadzie zarządu województwa.

Wskazała też Bernadetę Hordejuk jako kandydatkę PO na przewodniczącą sejmiku. O decyzjach podjętych przez regionalne władze tej partii poinformował przewodniczący regionu Platformy, Jacek Protas. Decyzje o tym, któremu z koalicjantów przypadnie stanowisko marszałka i jaki będzie podział stanowisk w zarządzie województwa, będą przedmiotem regionalnych ustaleń.

Rozmowy z warmińsko-mazurskim PSL zaczną się najpewniej w nadchodzącym tygodniu. 23 listopada odbędzie się pierwsza sesja sejmiku. Wtedy radni złożą ślubowanie i wybrany zostanie przewodniczący sejmiku.

Przypomnijmy, w warmińsko-mazurskim sejmiku Koalicja Obywatelska uzyskała 12 mandatów, Prawo i Sprawiedliwość – 11, a Polskie Stronnictwo Ludowe – 7.

W poprzedniej kadencji marszałkiem był Gustaw Marek Brzezin z PSL. O to, czy nim pozostanie była pytana w Radiu Olsztyn wiceprezes PSL Urszula Pasławska. Jak stwierdziła, „to rozstrzygnie się w najbliższych kilku dniach”. Dodała, że z jej punktu widzenia, najlepiej by było dla województwa, aby marszałkiem był przedstawiciel PSL. W ocenie posłanki, umowa o zawarciu regionalnej koalicji pomiędzy PO i PSL na Warmii i Mazurach zostanie podpisana we wtorek lub środę.

 

Autor: K. Kantor/PAP
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PSL, marszałek, PO, Jacek Protas, sejmik, koalicja
Urszula Pasławska: W najbliższych dniach powinno się rozstrzygnąć, kto będzie marszałkiem

Podpisaliśmy wstępną deklarację i porozumienie z Platformą Obywatelską ws. sejmików. Zostawiliśmy sobie furtkę, aby to regiony decydowały o tym, kto będzie w zarządzie województwa oraz kto...

Zamknij
RadioOlsztynTV