Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Urszula Pasławska: W najbliższych dniach powinno się rozstrzygnąć, kto będzie marszałkiem

Urszula Pasławska (PSL). Fot. A.Podbielska

Podpisaliśmy wstępną deklarację i porozumienie z Platformą Obywatelską ws. sejmików. Zostawiliśmy sobie furtkę, aby to regiony decydowały o tym, kto będzie w zarządzie województwa oraz kto zostanie marszałkiem – powiedziała w Porannych pytaniach Urszula Pasławska – posłanka i wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Koalicja Platforma Obywatelska – Polskie Stronnictwo Ludowe powstanie w dziewięciu województwach. Urszula Pasławska potwierdziła, że taka współpraca będzie także w sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego:

Podpisaliśmy wstępną deklarację i porozumienie. Zostawiliśmy furtkę, aby to regiony decydowały o tym, kto będzie w zarządzie województwa oraz kto będzie marszałkiem. Polegamy na sprawdzonych wzorcach. Z PO współpracujemy od wielu lat. Od początku wyborów samorządowych zapowiadaliśmy również, że nie widzimy możliwości współpracy z Prawem i Sprawiedliwością. Reprezentujemy inne wartości. My jesteśmy za wzmacnianiem samorządności i decentralizacją państwa.

Zagadką jest również, kto będzie marszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego. Czy urząd utrzyma Gustaw Marek Brzezin, a może funkcję marszałka przejmie przedstawiciel Platformy Obywatelskiej?

Rozstrzygnie się to w najbliższych dniach. W piątek, 23 listopada podczas pierwszej sesji sejmiku nowej kadencji na pewno będziemy wiedzieć więcej. Nasza koalicja jest przede wszystkim programowa. Pomimo różnic, jakie są w naszych poglądach, ważne jest porozumienie. Oczywiście z mojej perspektywy najlepiej by było, aby marszałkiem województwa został przedstawiciel PSL. W przyszłym tygodniu będą zawierane koalicje regionalne – w poniedziałek na Mazowszu, we wtorek lub środę – na Warmii i Mazurach

– powiedziała posłanka PSL.

W ostatnich dniach jednym z najgłośniejszych tematów była dymisja szefa Komisji Nadzoru Finansowego, Marka Chrzanowskiego. Przypomnijmy, szef KNF złożył propozycję korupcyjną Leszkowi Czarneckiemu, właścicielowi Getin Noble Bank i IDEA Bank.

Oczekuję jak najszybszych działań służb w tej sprawie. Powinna powstać komisja śledcza, trzeba jasno wytłumaczyć, co się wydarzyło w tej sprawie

– zaznaczyła Urszula Pasławska.

Posłuchaj rozmowy z Urszulą Pasławską

00:00 / 00:00

 

Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PSL, marszałek, PO, Urszula Pasławska, KNF
„Koalicja z Platformą byłaby czymś naturalnym”

Koalicja z Platformą Obywatelską w olsztyńskiej Radzie Miasta to coś naturalnego - tak mówił dziś rano na antenie Radia Olsztyn prof. Mirosław Gornowicz, szef sztabu wyborczego...

Zamknij
RadioOlsztynTV