Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Będzie aktywizować, uczyć i inspirować. W Olsztynie otwarta zostanie Kuźnia Społeczna Banku Żywności

To miejsce działań ekologicznych, społecznych, rozwoju przedsiębiorczości i organizacji pozarządowych – zapowiada prezes olsztyńskiego Banku Żywności Marek Borowski.

Siedzibą Kuźni Społecznej jest budynek po byłych koszarach wojskowych. Odnowiono go dzięki funduszom unijnym oraz finansowemu wsparciu darczyńców i partnerów Banku Żywności w Olsztynie. Uroczyste otwarcie Kuźni Społecznej Banku Żywności przy ulicy Marka Kotańskiego 1  dziś o godzinie 19.

Już na ten weekend zaplanowano wydarzenie pod hasłem „Kuźnia Społeczna. Eco Trendy #warsztaty #wiedza #inspiracje”.

Sobota
W sobotę odbędą się warsztaty kulinarne dla dzieci i dorosłych, a także panele dyskusyjne. Naukowcy z Polskiej Akademii Nauk opowiedzą m.in. o diecie bezglutenowej i o tym, jak nawyki żywieniowe rodziców mogą wpływać na zdrowie dzieci.

Specjaliści wytłumaczą, jak radzić sobie z zajadaniem stresu i znaleźć motywację do zmian żywieniowych. Będzie się można także dowiedzieć, jak nie marnować żywności, a o diecie sportowców opowiedzą piłkarze Stomilu Olsztyn. Z kolei Kuchnia Warsztatowa będzie miejscem kulinarnych smaków i zapachów Tajlandii, Japonii i Włoch oraz Warmii i Mazur.

Niedziela
W niedzielę rodzice dowiedzą się, jak żywienie w pierwszych miesiącach życia wpływa na zdrowie dziecka i czy dzieci mogą nie jeść mięsa. Będzie też mowa o dietach i kuchni zero waste. Kucharze zaprezentują gotowanie bez marnowania, kuchnię planetarną i smaki Libanu.

Kuźnia Społeczna Banku Żywności w Olsztynie

Kuźnia Społeczna Banku Żywności w Olsztynie

Kuźnia Społeczna Banku Żywności w Olsztynie

Kuźnia Społeczna Banku Żywności w Olsztynie

Kuźnia Społeczna Banku Żywności w Olsztynie

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w żywność, Olsztyn, ekologia, Bank Żywności, warsztaty, wiedza, inspiracje, video, Kuźnia Społeczna
„Pomagajmy ludziom starszym o niskich dochodach”. Pod hasłem – Kromka chleba dla sąsiada – w całym kraju rusza akcja Caritas

W sklepach na terenie całej Polski zbierana jest żywność o długim terminie ważności.  - Celem akcji jest pomoc i zauważenie ludzi w potrzebie - mówi ksiądz...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV