Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Będą pomagać świadkom tragedii. Olsztyn chce stworzyć mobilną grupę psychologów

Fot. fotolia.pl

Olsztyn chce od września uruchomić mobilna grupę psychologów, która w nagłych sytuacjach udzieli wsparcia osobom potrzebującym.

Miasto ogłosiło przetarg na takie usługi i zarezerwowało na ten cel 30 tysięcy złotych. Psychologowie z mobilnej grupy będą pomagali osobom, które nagle znalazły się w trudnej sytuacji: świadkom tragicznych wypadków i zdarzeń, osobom, których nagle dotknęło tragiczne zdarzenie losowe. Pomoc ma być udzielana w miejscu zdarzenia – na drodze, w szpitalu czy w mieszkaniu poszkodowanych. Będzie ona bezpłatna.

Numerem telefonu do dyżurnego psychologa będzie dysponowała straż pożarna, ratownicy z karetki pogotowia i pracownicy socjalni.

Chcemy działać szybko i, co najważniejsze, na miejscu zdarzenia. Specjaliści będą do dyspozycji 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Również w dni ustawowo wolne od pracy

– zapowiada Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Dotychczas w Olsztynie nie ma tego rodzaju nagłego wsparcia psychologicznego dla osób, które dotknęła tragedia.

 

Autor: J. Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, Olsztyn, Piotr Grzymowicz, psycholog, tragedia
Śmiertelne wypadki na drogach regionu. Ofiarami byli dwaj motocykliści

W miejscowości Piecki samochód osobowy zderzył się z motocyklem. Motocyklista zginął na miejscu. Policja kierowała samochody na objazd z Mrągowa drogą krajową nr 16 w kierunku...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV