Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 32 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Będą kolejne miejsca dla seniorów. Powstanie też nowy klub

W regionie powstaną kolejne miejsca dla seniorów. Wpłynęło 25 wniosków o dofinansowanie z tegorocznej edycji programu Senior+ od jednostek z Warmii, Mazur i Powiśla.

Oferty konkursowe są na łączną kwotę 2,5 miliona złotych – w tym jest jedna oferta utworzenia nowego klubu dla 16 osób i 24 oferty na zapewnienie dalszego funkcjonowania placówek Senior+ w regionie. W sumie to utrzymanie ponad 600 miejsc – w 11 dziennych domach i 13 klubach

– powiedział rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek.

00:00 / 00:00

Nowy klub ma powstać w Lubawie.

W regionie funkcjonuje już kilkadziesiąt punktów korzystających z programu Senior+. Cieszą się one dużą popularnością. Osoby starsze podkreślają, że dają one możliwość spotykania się z innymi ludźmi, rozmowy i rozwijania pasji.

00:00 / 00:00

Teraz jest czas na rozpatrzenie wniosków, a decyzja o tym, które projekty dostaną pieniądze, zostanie ogłoszona 17 marca. Budżet programu na rok 2023 to 60 mln złotych na cały kraj.

Autor: A. Skrago
Redakcja: K. Ośko

Więcej w senior, seniorzy, wsparcie, osoby starsze
Lekarze: objawy grypy mogą utrzymywać się ponad 2 tygodnie

Grypa, o ile nie dojdzie do powikłań, trwa około siedmiu dni. Kaszel i złe samopoczucie mogą utrzymywać się ponad dwa tygodnie - wskazują lekarze. Ostrzegają przed...

Zamknij
RadioOlsztynTV