Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -4 °C pogoda dziś
JUTRO: -6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Będą dwa kolejne szpitale covidowe w regionie. Placówki wygaszają działalność oddziałów

Fot. PAP/Leszek Szymański

W regionie zapełniają się łóżka przeznaczone dla pacjentów zakażonych koronawirusem. W najbliższym czasie kolejne szpitale będą przekształcone w covidowe.

Jak powiedział Radiu Olsztyn rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek, decyzja ta jest spowodowana sytuacją epidemiczną. W ostatnim czasie do szpitali w regionie trafia dziennie od 20 do 30 osób.

Na Warmii i Mazurach codziennie przybywa osób zakażonych koronawirusem, które z powodu itp. COVID-19 wymagają leczenia szpitalnego. Obecnie pacjenci zajmują 70 procent dostępnych łóżek. Zajętych jest połowa respiratorów.

W regionie są obecnie 4 szpitale opiekujące się prawie wyłącznie pacjentami covidowymi. Od 30 listopada przekształcone zostaną następne dwie placówki.

Kolejne łóżka są przekształcane. Szpitale w Ostródzie, Nidzicy, Braniewie oraz Lidzbarku Warmińskim praktycznie w całości są przeznaczone dla pacjentów zakażonych koronawirusem. W planie jest także przekształcenie szpitali w Kętrzynie i Mrągowie.

Szpitale w Kętrzynie i Mrągowie zaczęły wygaszać działalność innych oddziałów. W Mrągowie będzie 75 łóżek covidowych, w tym 4 respiratorowe, w Kętrzynie 74 łóżka covidowe, w tym 6 respiratorowych. Obie placówki niezbędny sprzęt posiadają z poprzedniej fali pandemii. W szpitalu w Mrągowie zostanie jedynie oddział pediatryczny, ponieważ mieści się on w oddzielnym budynku.

Ostatniej doby w województwie warmińsko-mazurskim odnotowano 817 nowych zakażeń koronawirusem, przed tygodniem było 787. Od poniedziałku do szpitali trafiło prawie 20 pacjentów.
Autor: K. Kantor
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Kętrzyn, Lidzbark Warmiński, Mrągowo, Nidzica, Ostróda, Braniewo, koronawirus
Z tygodnia na tydzień rośnie liczba zakażeń i zgonów z powodu COVID-19

Minionej doby zarejestrowano w Polsce 19 936 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To o prawie 3,5 tysiąca więcej niż tydzień temu. Minionej doby zmarło 398 osób, z...

Zamknij
RadioOlsztynTV