Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bardzo dobry występ pilotów z Warmii i Mazur podczas Baja Szczecinek

Baja Szczecinek

W pierwszym rajdzie cross country tego sezonu, niespodzianki nie było. Baja Szczecinek wygrał Jakub Przygoński, którego pilotował Timo Gottschalk. Znakomicie spisali się piloci z Warmii i Mazur, którzy podróżowali z doświadczonymi kierowcami.

W Pucharze Dacii drugi był olsztynianin Wojciech Jermakow, dyktujący trasę Tadeuszowi Rzeżuchowskiemu (18. miejsce w klasyfikacji generalnej), a trzeci – Adam Binięda z Bartoszyc, który jechał z Maciejem Grabowskim (19. pozycja w klasyfikacji łącznej).

Adam Binięda przyznał w rozmowie z Katarzyną Piasecką, że jest zadowolony właśnie z takiej inauguracji sezonu

00:00 / 00:00

O pechu może mówić Daniel Siatkowski. Kolejny olsztyński pilot, prowadzący Wojciecha Musiała, zapisał na swoim koncie przedostatnie – 28.miejsce. Duże straty spowodowane były m.in. przebitą oponą. Adrian Chwietczuk – także z Olsztyna, dla którego był to debiut w cross country, po przygodach na trasie nie został sklasyfikowany. Teraz – młody kierowca stanie na starcie Rajdu Rzeszowskiego, zaliczanego do rajdów płaskich.

Autor: K.Piasecka
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Wojciech Jermakow, Adam Binięda
„Nie możemy doczekać się rywalizacji”. Startuje Baja Szczecinek

W piątek (24 lipca) startuje pierwszy po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią rajd terenowy w Polsce - Baja Szczecinek. To eliminacja Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, Rajdowy...

Zamknij
RadioOlsztynTV