Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bandyta, który napadł na kantor jest w rękach olsztyńskiej policji. 36-latek jeszcze dziś ma usłyszeć zarzuty

Fot. Adobe Stock

Radio Olsztyn ustaliło, że mężczyzna podejrzany o napad na kantor bitcoinowy, postrzelenie 2 osób i kradzież złota prawdopodobnie jeszcze dziś, a najpóźniej jutro usłyszy zarzuty.

36-latek, który został zatrzymany w Bydgoszczy ze skradzionym łupem, jest już w Olsztynie w areszcie śledczym. Dziś prokurator z prokuratury okręgowej w Olsztynie ma zapoznać się z materiałem śledczym i postawić mężczyźnie zarzuty. Na razie policja nie zdradza szczegółów toczącego się śledztwa, ani tożsamości podejrzanego.

Do napadu doszło w piątek, po godzinie 19. Do kantoru handlującego kryptowalutą i złotem przy ulicy Głowackiego w Olsztynie wtargnął zamaskowany i uzbrojony mężczyzna, który wcześniej umówił się na zakup 60 uncji złota i wymianę bitcoinów.

W zamieszaniu doszło do strzelaniny. Ranni zostali: pracownica i pracownik kantoru, który przeszedł operację i jest w stanie śpiączki farmakologicznej. Trzeci z pracowników zdołał wydostać się z lokalu i zawiadomić policję. Napastnik ukradł złoto o wartości 450 tysięcy złotych. Policja zorganizował obławę, a podejrzanego o napad udało się namierzyć i zatrzymać w sobotę w Bydgoszczy.

Fot. fotolia

Autor: D.Grzymska
Redakcja; B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w napad, Olsztyn, broń, kantor, postrzelenie, złoto, strzały, uwaga
Polak w śpiączce ze statusem dyplomaty. Na chorego czeka lotnisko w Szymanach i klinika Budzik w Olsztynie

Pełnomocnik rządu do spraw praw człowieka, Marcin Warchoł, wystąpił do brytyjskiego ministra sprawiedliwości o przekazanie do kraju Polaka, będącego w śpiączce. Zwrócił się też o ponowne...

Zamknij
RadioOlsztynTV