Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bał się mandatu, więc… uciekał przed policją. Nietypowy pościg na trasie Ełk-Kalinowo

Uciekał przed policjantami, bo… bał się mandatu. Na trasie Ełk – Kalinowo policjanci wezwali do zatrzymania kierowcę samochodu, który przekroczył dozwoloną prędkość.

Ten jednak zignorował polecenie i zaczął uciekać – relacjonuje sierżant sztabowy Agata Kulikowska de Nałęcz, oficer prasowy ełckiej policji:

Za wszelką cenę starał się uniknąć kontroli – najpierw uciekał samochodem, potem pobiegł na pole w zarośla. Policjanci szybko ustalili, kim jest ten uciekinier. Okazało się, że 21-latek z pobliskiej miejscowości. Tłumaczył policjantom, że uciekał, bo bał się mandatu za przekroczenie prędkości i niesprawne oświetlenie w jego samochodzie.

Młody kierowca zostanie ukarany za wykroczenie drogowe, ale nie tylko:

Odpowie także za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli. A to przyniesie o wiele poważniejsze konsekwencje. Grozi za to kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności oraz bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów nawet do 15 lat.

Policjanci apelują do kierowców o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i ostrzegają, że dla piratów drogowych żadnej taryfy ulgowej nie będzie.

 

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, mandat, pościg, ucieczka
Wyprzedzał ciężarówkę i czołowo zderzył się z innym samochodem. Siedem osób trafiło do szpitala

Siedem osób zostało rannych w wypadku w Pilcu w gminie Reszel. Zderzyły się tam dwa osobowe auta - mówi aspirant Rafał Jackowski z biura prasowego warmińsko-mazurskiej...

Zamknij
RadioOlsztynTV