Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Autobus i tramwaj zamiast samochodu. Olsztynianie chętnie korzystają z komunikacji miejskiej

Fot. P. Getka

Mieszkańcy Olsztyna zamiast podróży samochodem coraz częściej wybierają transport komunikacją miejską. Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu przedstawił dane za miniony rok.

W porównaniu z 2018 widać duży postęp. Obecna komunikacja jest odzwierciedleniem potrzeb mieszkańców – mówił rzecznik olsztyńskiego ZDZiT-u Michał Koronowski, porównując dane z dwóch ostatnich lat. W 2018 roku liczba pasażerów to 42 miliony 753 osoby, w roku minionym to już 43 miliony 541 osób.

Wpływ na progres miało wprowadzenie w 2019 roku ulgi umożliwiającej bezpłatne przejazdy uczniom szkół podstawowych. Na wynik wpłynęło też rozszerzenie siatki połączeń z gminami ościennymi. Chodzi o Stawigudę, Olsztynek i Barczewo. Mieszkańcy tych gmin nabywając olsztyńską kartę miejską mogą korzystać z transportu na takich samych zasadach jak mieszkańcy Olsztyna.

W Olsztynie można korzystać ze środków komunikacji kursujących na czterdziestu jeden trasach, w tym trzech tramwajów i dwóch połączeń nocnych.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w tramwaj, Olsztyn, autobus, samochód, podróż, komunikacja miejska, ZDZiT, Michał Koronowski
Więcej urodzeń niż zgonów w 2019 roku w Olsztynie. Sprawdź która płeć dominowała i jakie imiona były najpopularniejsze

W 2019 roku w Olsztynie odnotowano 4 tysiące 300 urodzeń, przy czym aż 63 dzieci urodziło się martwych. W tym samym okresie odnotowano 2 tysiące 400 zgonów....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV