Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Audycja Radia Olsztyn „Charakternik ten Kopernik” odtworzona we fromborskiej katedrze

Fot. S. Ostrowski

„Charakternik ten Kopernik”, czyli cykl audycji o najznamienitszym mieszkańcu Warmii, został odtworzony dziś we fromborskiej katedrze.

Wybrane 3 odcinki, opowiadające o związkach Mikołaja Kopernika ze wzgórzem katedralnym, zostały wyemitowane po mszy świętej o 11. Autorem cyklu „Charakternik ten Kopernik”, tworzonego przy współudziale Muzeum Historii Polski, jest nasz dziennikarz Marek Lewiński.

To było moje małe marzenie, że audycja o Mikołaju Koperniku wybrzmiała w historycznych murach fromborskiej katedry. Mam nadzieję, że na co dzień, audycje brzmią atrakcyjnie na antenie Radia Olsztyn, ale w czternastowiecznej świątyni… może być wyjątkowo ciekawie. Ja już się nie mogę doczekać

– mówił Marek.

00:00 / 00:00

W ramach cyklu powstaje 27 audycji. Premierowe odcinki prezentowane są na naszej antenie co środę o 12:30.

Pozostałe dostępne są już na stronie internetowej Radia Olsztyn.

Mikołaj Kopernik mieszkał na Warmii przez większość swojego dorosłego życia. Był kanonikiem kapituły warmińskiej. Przebywał w m.in. w Lidzbarku Warmińskim, Olsztynie i oczywiście we Fromborku, gdzie miał dwa mieszkania.

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Mikołaj Kopernik, Marek Lewiński
Kopernik przyciąga tłumy na czwartkowe spotkania

Organizowane przez Muzeum Warmii i Mazur Wakacyjne Czwartki z Mikołajem Kopernikiem doczekały się już kilku edycji oraz grona stałych bywalców. Nic dziwnego, skoro po zamku oprowadza...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV