Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Atakujący wicemistrza Polski dołącza do Indykpolu AZS Olsztyn

Daniel Gąsior Fot. Indykpol AZS Olsztyn

Atakujący Daniel Gąsior dołączył do Indykpolu AZS Olsztyn. W poprzednim sezonie 29-latek występował w Warcie Zawiercie, z którą wywalczył Puchar Polski i wicemistrzostwo kraju.

Daniel Gąsior wcześniej bronił barw Czarnych Radom. W sumie rozegrał 107 meczów w siatkarskiej ekstraklasie, w których zdobył 297 punktów. Umowa z Danielem Gąsiorem została podpisana na dwa lata.

Wcześniej Indykpol poinformował, że do składu dołącza fiński rozgrywający Eemi Tervaportti, a po czteroletniej przerwie wraca czeski atakujący Jan Hadrava. Przedłużono kontrakty z przyjmującymi Moritzem Karlitzkiem i Nicolasem Szerszeniem, środkowymi Szymonem Jakubiszakiem i Dawidem Siwczykiem, libero Jakubem Ciunajtisem i rozgrywającym Karolem Jankiewiczem.

Z drużyny odeszli natomiast środkowy Cezary Sapiński, amerykański rozgrywający Joshua Tuaniga i brazylijski atakujący Alan Souza.

Trenerem olsztynian został Argentyńczyk Juan Manuel Barrial. Zastąpił swojego rodaka Javiera Webera, który zdecydował się podjąć pracę w Japonii.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: K. Piasecka
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w Indykpol AZS Olsztyn
Fiński rozgrywający w Indykpolu AZS Olsztyn

Jest to trzeci transfer olsztyńskiego zespołu przed nowym sezonem. Do zespołu dołącza fiński rozgrywający Eemi Tervaportti. Nowym trenerem AZS-u został niedawno Argentyńczyk Juan Manuel Barrial, który...

Zamknij
RadioOlsztynTV