Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Artystka znana z tworzenia miejskich murali nową dyrektorką elbląskiej Galerii EL

Elbląg – Centrum Sztuki Galeria El. Fot. Łukasz Węglewski

Adrianna Ronżewska – Kotyńska pokieruje Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu. 37-letnia malarka i architekt wnętrz znana jest w mieście z wielu artystycznych inicjatyw. Teraz przejmie w zarząd kultowe miejsce i jedną z najbardziej znanych w Polsce placówek zajmujących się awangardową sztuką współczesną.

Przypomnijmy – nowego dyrektora Galerii EL udało się wyłonić dopiero w drugim konkursie, w którym udział wzięło sześć osób. Adrianna Ronżewska – Kotyńska jest absolwentką malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz architektury na Politechnice Poznańskiej. Przez kilka lat wykładała w Liceum Plastycznym w Gronowie Górnym. Ale w Elblągu znana jest najbardziej z tworzeniu miejskich murali, z różnych inicjatyw na rzecz powiększania zielonych i przyjaznych dla mieszkańców przestrzeni. I ze Szkicologii- cyklu wakacyjnych warsztatów, podczas których przekonuje, że malować może każdy. Teraz pokieruje Galerią EL, w której były pokazywane także jej prace.

Nowa dyrektor obejmie obowiązki w połowie października.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sztuka, dyrektor, malarstwo, Galeria El
Sztuka Łukasza Staniszewskiego otworzy Festiwal Literatury Wielorzecze w Elblągu

„Mona Lisa” Łukasza Staniszewskiego w interpretacji Magdy Bocianowskiej, Artura Hauke, Dariusza Siastacza otwiera Festiwal Literatury Wielorzecze w Elblągu. Historia rozpoczyna się od spotkania dwóch detektywów wezwanych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV