Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sztuka Łukasza Staniszewskiego otworzy Festiwal Literatury Wielorzecze w Elblągu

Łukasz Staniszewski

„Mona Lisa” Łukasza Staniszewskiego w interpretacji Magdy Bocianowskiej, Artura Hauke, Dariusza Siastacza otwiera Festiwal Literatury Wielorzecze w Elblągu.

Historia rozpoczyna się od spotkania dwóch detektywów wezwanych do znalezionego na ulicy martwego człowieka, który ma… dziurawą skarpetkę. Jest do punkt wyjścia do opowieści o chęci posiadania, władzy, o dominacji, o tym, co jest prawdą, a co jest kłamstwem.

– Tytuł sztuki „Mona Lisa” nawiązuje do tych ludzkich słabości – wyjaśnia autor Łukasz Staniszewski

00:00 / 00:00

Łukasz Staniszewski jest autorem sztuk i słuchowisk radiowych. Zadebiutował w 2017 roku w Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie sztuką „Ołowiany ptaszek”. Jego słuchowisko „Zachwyceni” otrzymało nagrodę im. Maryny Okęckiej-Bromkowej i nagrodę na 18. Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” w Sopocie.

Festiwal Literatury Wielorzecze odbywa się w Elblągu od 6 lat. W programie zaplanowane są spotkania literackie, warsztaty, koncerty, wystawy.

 

Autor: A.Kulik
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kultura, sztuka
Dogman, Juliusz i Zakonnica

Co dziś w Do zobaczenia? Wzruszająco, strasznie, zabawnie i oczywiście na totalnym luzie prowadzonych. Rewelacyjny "Dogman" Garrone pokaże, że wszyscy mamy w sobie wściekłego psa. "Juliusz"...

Zamknij
RadioOlsztynTV