Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

ARiMR: ponad 1,67 mld zł trafiło na konta rolników

Blisko 272 tys. rolników otrzymało do 12 sierpnia ponad 1,67 mld zł z tytułu pomocy do zakupu nawozów mineralnych – poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wypłata środków ruszyła dokładnie miesiąc temu.

Agencja wskazała, że dofinansowanie ma zrekompensować wyższe koszty zakupu nawozów nabytych przez rolników  między 1 września 2021 r., a 15 maja 2022 r. O taką pomoc mógł ubiegać się rolnik, który złożył wniosek o przyznanie dopłat bezpośrednich za 2022 rok.

Natomiast do 31 maja 2022 r. można było składać wnioski o dopłaty do nawozów mineralnych innych niż wapno nawozowe i wapno nawozowe zawierające magnez. Do Agencji wówczas wpłynęło blisko 427 tys. wniosków, na podstawie których oszacowano maksymalną kwotę niezbędną do realizacji programu. To kwota 3,5 mld zł. Pula pieniędzy na ten cel wynosiła 3,9 mld zł, co oznacza, że nie będzie stosowany współczynnik korygujący.

Autor: Ł. Pawłowski/B. Gajlewska
Redakcja: Ł.Sadlak

Więcej w dopłaty, ARiMR
Rosną ceny nawozów. Rolnikom ma pomóc rządowy program rekompensat

Trwa wypłata dopłat do nawozów. Pierwsi rolnicy mają już pieniądze na kontach. W sumie, pomoc otrzyma ponad 427 tys. rolników w całej Polsce. Z 1000 zł...

Zamknij
RadioOlsztynTV