Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Aresztowano 46-latka podejrzanego o zabójstwo w Ornecie

Fot. policja

Sąd Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim aresztował na trzy miesiące Artura M. podejrzanego o umyślne spowodowanie śmierci 60-letniego mężczyzny w Ornecie.

Według prokuratury do zabójstwa doszło w trakcie kłótni między mężczyznami. Wniosek o tymczasowe aresztowanie 46-letniego Artura M. skierowała do sądu lidzbarska prokuratura. Według śledczych do zabójstwa doszło w jednym z mieszkań w Ornecie, pomiędzy 31 stycznia a 2 lutego.

W trakcie kłótni pomiędzy mężczyznami, prawdopodobnie o podłożu finansowym, Artur M. zadał pokrzywdzonemu szereg ciosów ręką i obutą nogą w okolice głowy, powodując liczne obrażenia ciała, w tym krwiaka podtwardówkowego, skutkującego zgonem – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny.

Według prokuratora podejrzany nie przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia, które są sprzeczne z dotychczas zebranym w sprawie materiałem dowodowym. Zabójstwo zagrożone jest karą dożywotniego pozbawienia wolności.

 

Autor: PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, prokurator, Lidzbark Warmiński, areszt
Przedłuża się śledztwo ws. tragedii w Długim Borku. W zakładzie utylizacji żywności zginęło trzech pracowników

Śledztwo w sprawie tragedii w zakładzie w Długim Borku w powiecie szczycieńskim będzie przedłużono o kolejne dwa miesiące. Wracamy do wypadku z sierpnia 2017 roku. Wówczas...

Zamknij
RadioOlsztynTV