Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Arcybiskup Górzyński: Zostaliśmy powołani przez Chrystusa do przemiany życia ku dobremu

Fot. A. Podbielska

Dzisiaj wierni Kościoła katolickiego obchodzą Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Z tej okazji w olsztyńskiej katedrze odbyła się poranna msza święta nazywana Rezurekcją.

O godzinie 6.00 z katedry wyruszyła procesja z Najświętszym Sakramentem. Pośród bijących dzwonów i pieśni wielkanocnych wierni trzy razy okrążyli świątynię.

W homilii podczas mszy transmitowanej przez Radio Olsztyn Arcybiskup Józef Górzyński przypominał, że Zmartwychwstanie Chrystusa jest szansą na nasze nowe życie, już tu na ziemi:

Kościół przygotowywał nas do przeżycia tego poranka poprzez czas przemiany wielkopostnej. Ku czemu jest ona skierowana, jeśli nie ku nowemu życiu? (…) Kościół wnosi w naszą refleksję nad sobą to, co otrzymał Chrystus. Czyli dar łaski, dar mocy Bożej i dar Ducha Świętego, który pozwala nam przeżyć duchową przemianę. Jest to właśnie droga zmartwychwstania, naszego udziału w darze zmartwychwstania, które możemy przeżyć na ziemi. Często się zastanawiamy, co powinniśmy zrobić, żeby przemienić świat – osobisty i ten, który nas otacza. My chrześcijanie mamy konkretną odpowiedź na te pytanie: Mamy doświadczać przemiany.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w katedra, rezurekcja, arcybiskup Józef Górzyński
Rusza remont krypty arcybiskupów w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie

Rozpoczęły się prace przy budowie krypty arcybiskupów warmińskich w podziemiach bazyliki konkatedralnej w Olsztynie. Badania archeologiczne sprzed kilkunastu lat potwierdziły, że w XIX wieku na skutek...

Zamknij
RadioOlsztynTV