Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Aqupark musi jeszcze poczekać

Ewa Białkowska, fot. M. Stankiewicz

Trzeba zrewitalizować niszczejący, największy w Europie odkryty basen, a dopiero potem myśleć o budowie kosztownego aquparku – powiedziała na konferencji prasowej Ewa Białkowska, kandydatka na prezydenta Elbląga z Ruchu Palikota.

Jej zdaniem na razie powinno się udostępnić mieszkańcom wojskową pływalnię, z której teraz cywile nie mogą korzystać. W pierwszej kolejności powinny z niej korzystać dzieci i młodzież.

Starania o to podejmie poseł Andrzej Rozenek, wiceprzewodniczący sejmowej komisji obrony. Inny poseł Ruchu Palikota, który wspierał kandydatkę na prezydenta Elbląga zapewniał, że przyjrzy się sprawie restauracji poniemieckiego kąpieliska. To musi jednak potrwać – mówił poseł Artur Górczyński z sejmowej komisji sportu. Na rewitalizację trzeba zdobyć fundusze z Unii Europejskiej, to trudne bo Elbląg jest zadłużony. Ale możliwe, bo basen trzeba ratować – uważa poseł, a do tego czasu trzeba postarać o udostępnienie basenu wojskowego.

Była to kolejna odsłona ekspansji Ruchu Palikota przed wyborami samorządowymi w Elblągu 23 czerwca. Ugrupowanie zapowiada kolejne spotkania z mieszkańcami i mediami w następnych ważnych dla miasta sprawach, którymi będzie się zajmować. (mstan/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, wybory, Ruch Palikota
Silne poparcie dla Kowszyńskiego

Pawła Kowszyńskiego - kandydata Solidarnej Polski na prezydenta Elbląga - wsparli kolejni politycy tej partii. Tym razem do Elbląga przybyli europoseł Tadeusz Cymański oraz rzecznik Solidarnej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV