Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -10 °C pogoda dziś
JUTRO: -8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Anna Wasilewska: projekt Koalicja Obywatelska istnieje

Posłanka Platformy Obywatelskiej Anna Wasilewska. Fot. BSC

Projekt Koalicja Obywatelska funkcjonuje i istnieje. Były wspólne listy do ostatnich wyborów samorządowych. Grzegorz Schetyna jeździł na na wszystkie spotkania z Katarzyną Lubnauer i zmobilizował Barbarę Nowacką. W tej chwili będzie tak samo. – przekonywała w Porannych pytaniach posłanka Platformy Obywatelskiej Anna Wasielewska.

W tym tygodniu doszło do przejścia ośmiu posłów (siedmiu z Nowoczesnej oraz Piotra Misiło, który został wykluczony wcześniej z Nowoczesnej). Tym samym klub Nowoczesnej przestał istnieć w Sejmie, gdyż nie ma wymaganej regulaminowo liczby 15 posłów. Z kolei klub PO przyjął nową nazwę Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska. Posłanka Anna Wasilewska nie zgadza się ze stwierdzeniem, że to próba wchłonięcia Nowoczesnej przez PO.

Platforma Obywatelska współpracuje z Nowoczesną. W tej chwili ubolewanie nad złym krokiem Pani Gasiuk-Pihowicz czy też mówienie, że Platforma pożarła kawałek Nowoczesnej nie jest prawdą. Z czasem wszyscy będą sobie zdawać sprawę, że ten ruch był właściwie taką tratwą ratunkową dla Nowoczesnej, gdyż to właśnie tam dzieją się złe rzeczy.

Posłanka PO dodała, że osoby, które odeszły z Nowoczesnej są bezpartyjne. Przypomniała również, że w trakcie trwania obecnej kadencji Sejmu doszło już do przejścia kilku posłów z Nowoczesnej do PO i zaznaczyła, że Koalicja Obywatelska jest wciąż otwarta na przyjście innych osób oraz rozszerzenie o inne ugrupowania. – Teraz powstaje nowy projekt na wybory europejskie, a potem na wybory parlamentarne. – zaznaczyła Anna Wasilewska.

Zdaniem Anny Wasilewskiej Platforma Obywatelska jest największą partią opozycyjną w Polsce, wokół której należy skupiać siły zdolne do zmiany na scenie politycznej i zneutralizowanie Prawa i Sprawiedliwości.

W dalszej części rozmowy poruszona została sprawa obywatelskiego projektu (promowanego przez PSL) ustawy zwalniającej emerytów z płacenia podatku dochodowego i składki zdrowotnej. Posłanka Wasilewska przyznała, że spodziewa się odrzucenia go przez większość parlamentarną na dalszym etapie prac. Problemem są koszty tych rozwiązań. Według szacunków, zwolnienie emerytów z podatku dochodowego i składki zdrowotnej uszczupli dochody budżetu państwa o 35 miliardów złotych rocznie.

Do wysłuchania rozmowy z Anną Wasilewską zaprasza Andrzej Piedziewicz

00:00 / 00:00

Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polityka, PO, Platforma Obywatelska, Anna Wasilewska, nowoczesna
Jerzy Szmit: Dobrze, że marszałkiem został Gustaw Marek Brzezin

- Dobrze, że marszałkiem województwa został Gustaw Marek Brzezin, bo to gwarantuje lepszą współpracę w sejmiku - uważa Jerzy Szmit, szef olsztyńskich struktur Prawa i Sprawiedliwości....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV