Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Anna Kochanowska

Anna Kochanowska

Anna Kochanowska, niegdyś dziennikarka Radia Olsztyn, felietonistka, kierownik literacki Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, działaczka kulturalna i społeczna.

Studiowała w Wyższej Szkole Plastycznej, w Wyższej Szkole Filmowej i w Wyższej Szkole Teatralnej na Wydziale Dramaturgicznym. Pracę zawodową rozpoczęła w 1951 r. jako inspektor artystyczny w Centralnym Zarządzie Teatrów w Warszawie.

Była kierownikiem literackim teatrów w Olsztynie, Białymstoku i Grudziądzu. Współpracę z radiem rozpoczęła od rozgłośni w Bydgoszczy, gdzie emitowano w odcinkach jej powieść zatytułowaną Czerwona rogatywka. Później była kierownikiem redakcji publicystyki w radiu w Szczecinie, a w październiku 1958 roku została dziennikarką rozgłośni Polskiego Radia w Olsztynie. W latach 1968-1977 była kierownikiem redakcji literackiej. Jej bogaty dorobek stanowią reportaże, felietony i słuchowiska.

Ponadto była prezesem oddziału olsztyńskiego stowarzyszenia „Pojezierze” i członkiem jego Zarządu Głównego. Posłanka na Sejm PRL VI i VII kadencji.

Anna Kochanowska urodziła się w 1922 roku Płocku, w rodzinie inteligenckiej Cecylii i Zygmunta Maciejowskich.

Spotkanie autorskie z Anną Kochanowską – posłuchaj

00:00 / 00:00

(alip/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Spotkanie autorskie
Tadeusz Szalacha

Tadeusz Szalacha był znanym olsztyńskim iluzjonistą. Od wielu lat bawił swoją magią pokolenia mieszkańców Olsztyna i okolic, ale także całej Polski. Prowadził szkółkę iluzjonistyczną działającą przy...

Zamknij
RadioOlsztynTV