DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro

Aniela Kozłowska druga w Pucharze Polski juniorek

Sukces Anieli Kozłowskiej w Pucharze Polski w Koninie. Szablistka Hajduczka Olsztyn zajęła drugie miejsce w turnieju w kategorii juniorek.

Znacznie przybliżyła się też do startu w mistrzostwach Europy i mistrzostwach świata. – Można było podziwiać kawał dobrej szermierki – ocenił trener zawodniczki Adam Sęczek.

Kozłowska została pokonana dopiero w ostatniej walce przez Zuzannę Lenkiewicz, która zajęła pierwsze miejsce. To duży sukces, bo 16-letnia olsztynianka walczyła z zawodniczkami starszymi od niej o 4 lata, będącymi w kadrze Polski w swojej kategorii wiekowej. Nieoficjalnie wywalczyła prawo startu w mistrzostwach Europy i świata.

Skład kadry nie został jeszcze ogłoszony, ale jest na pierwszym miejscu na liście ogólnopolskiej juniorek młodszych. Jeśli pandemia nie pokrzyżuje planów, wystąpi w mistrzostwach w Nowym Sadzie i w Dubaju. Kwalifikację otrzymają 4 najlepsze zawodniczki w kraju. Podobna sytuacja jest w przypadku innego zawodnika Hajduczka Olsztyn, Oskara Kusaka. On również jest niemal pewny występu we wspomnianych imprezach międzynarodowych.

00:00 / 00:00

Autor: K. Ośko
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w szermierka, UKS Hajduczek Olsztyn
Zawodnicy UKS Hajduczka Olsztyn rywalizowali w Pucharze Europy

Po prawie dwuletniej przerwie odbył się Puchar Europy kadetów w szabli (2-3 października). Na Węgry do Gödöllő przyjechali szabliści z 22 krajów - w sumie na...