Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Andrzej Maciejewski: „Nowy prezydent Olsztyna będzie musiał podnieść ceny biletów”

Andrzej Maciejewski – poseł Kukiz’ 15. Fot. A. Podbielska

„Nie jest mi obojętne co dzieje się w Olsztynie. Kandyduję, bo jest taka potrzeba. Jestem posłem od 3 lat, a żyję tu od lat 90.„ – mówił w Porannych pytaniach Andrzej Maciejewski, poseł Kukiz’15, przewodniczący sejmowej komisji samorządu terytorialnego i kandydat partii na prezydenta Olsztyna

KPW zamknęła listy komitetów wyborczych. O fotel prezydenta Olsztyna ubiegać się będą także: Piotr Grzymowicz, Michał Wypij, Beata Bublewicz. Nie ma jeszcze potwierdzenia czy w wyborach wystartują były prezydent Olsztyna Czesław Jerzy Małkowski i olsztyńska radna Elżbieta Wirska.

W Porannych pytaniach Andrzej Maciejewski podkreślił, że mieszkańcy Olsztyna będą mieli pokaźny wybór kandydatów.

Będzie duży wybór. Mieszkańcy Olsztyna zdecydują kogo wybiorą, komu zaufają i komu powierzą klucz do bram miasta (…) Jest to święto demokracji. Im więcej kandydatów, im większa otwartość i różnorodność tym lepiej. Na razie mówimy o osobach, które zadeklarowały swój udział. Drugi etap to połowa września kiedy będzie rejestracja radnych.

W wyborach samorządowych Kukiz’15 ma dwa zadania.

Naszym priorytetem jest sejmik, rada miasta i prezydent Olsztyna. Startujemy po komplet radnych i drugą turę w Olsztynie. Chcemy wprowadzić jak największą liczbę radnych w sejmiku i radzie miasta Olsztyna (…) Było już fajnie i słodko, a przed nami bardzo trudna kadencja. Olsztyn ma zadłużenia na poziomie 26,8 procenta, za rok będziemy na poziomie 36,6 procenta.

Każdy, kto wygra wybory na prezydenta Olsztyna będzie musiał podnieść ceny biletów komunikacji miejskiej – stwierdził w Radiu Olsztyn poseł Kukiz’15 Andrzej Maciejewski.

Dziś MKP ma na minusie 3 miliony złotych. Swoim sprawozdaniem za ubiegły rok prezes prosi prezydenta o urealnienie cen biletów. Nowy prezydent będzie musiał podnieść ceny biletów MKP.

Poseł Maciejewski zarzucił też władzom miasta brak prawidłowej organizacji budowy linii tramwajowej.

Widać problem zgrania komunikacyjnego w Olsztynie między tramwajami i autobusami (…) Nie widzę spójnej myśli przewodniej. Chciałbym abyśmy na miasto patrzyli jako na pewną całość. To co robimy w mieście jest dla mieszkańców.

Zdaniem gościa Porannych pytań, żeby tego uniknąć miasto powinno odtworzyć komunalny zakład budowy dróg.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Andrzejem Maciejewskim

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, prezydent Olsztyna, wybory samorządowe
Minął termin zgłaszania komitetów wyborczych

Ponad 430 komitetów wyborczych zgłosiło się do komisarzy wyborczych na Warmii i Mazurach. Dziś minął termin zgłaszania komitetów w zbliżających się wyborach samorządowych. To był bardzo...

Zamknij
RadioOlsztynTV