Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Andrzej Maciejewski: Nie ma mojej zgody na PSL i nie chcę być świadkiem klęski Kukiz’15

– Klub Kukiz’15 rozpoczyna nową przygodę z nowym partnerem o nazwie PSL, z którym mi nie po drodze – tak rezygnację z członkostwa w klubie Kukiz’15 komentował na antenie Radia Olsztyn poseł Andrzej Maciejewski.

– Z chwilą rozpoczęcia kampanii wyborczej każdy ma prawo się określić – mówił w Porannych pytaniach.

Kluby mają się prawo określić. Chcę powiedzieć, że nawet w Kukizie wielu posłów nie dostanie propozycji. To jest czas, kiedy się kończy kadencja. Rozpoczyna się deklaracja przez posłów, senatorów, polityków skąd startują. Czy to były mądre lub nietrafione decyzje, zweryfikują wyborcy.

– Nie ma mojej zgody na PSL – powiedział gość Porannych pytań. Dziś Paweł Kukiz ma ogłosić, że idzie do jesiennych wyborów na wspólnych listach z PSL-em i Koalicją Polską.

Andrzej Maciejewski złożył również wniosek o przyjęcie go do klubu Prawa i Sprawiedliwości. Jak mówił na antenie  nie czuje, żeby kogokolwiek zdradził.

Mamy rozpoczęte nowe wybory. Sejm tak naprawdę ma już wakacje. Na tym etapie są już budowane listy i grzeją się maszyny drukarskie. Nie mówimy o kadencji, mówimy o nowym rozdaniu. Jest to uczciwe postawienie deklaratywne – kim będę dalej. Nie ma mojej zgody na PSL i nie chcę być świadkiem klęski Kukiz’15. Nie chce do tego przykładać ręki.

Andrzej Maciejewski od listopada 2015 roku pełni funkcję przewodniczącego Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, a także jest członkiem Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych.

Dodajmy, że wybory do Sejmu i Senatu odbędą się 13 października.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego z Andrzejem Maciejewskim

00:00 / 00:00

Redakcja: A. Chmielewska za M. Lewiński

Fot. A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PSL, PiS, Andrzej Maciejewski, video, kukiz15
Większość mazurskich samorządów daje zielone światło budowie drogi S16

Siedemnaście mazurskich samorządów jest za budową drogi S16 przez tę część regionu - przekonują politycy Prawa i Sprawiedliwości. Na konferencji prasowej partii w Olsztynie mówił o...

Zamknij
RadioOlsztynTV