Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Andrzej Maciejewski: jestem przeciwnikiem pozoranctwa. Poseł głosował przeciw jawności majątku rodzin parlamentarzystów

Fot. A. Chmielewska

Głosowałem przeciw ustawie w sprawie jawności majątku rodzin najważniejszych urzędników państwowych – mówił w Porannych Pytaniach poseł niezrzeszony Andrzej Maciejewski.

Osoby piastujące najważniejsze funkcje w państwie będą musiały przedstawiać nie tylko swoje oświadczenia majątkowe, ale również oświadczenia m.in. małżonków i dzieci. Ustawa przyjęta wczoraj przez Sejm dotyczy m.in. premiera, ministrów, posłów, senatorów, europosłów, prezesów Trybunały Konstytucyjnego, Naczelnego Sądu Administracyjnego i i Sądu Najwyższego.

Poseł Andrzej Maciejewski głosował „przeciw” ustawie.

Głosowałem przeciw, bo jestem przeciwnikiem pozoranctwa, które produkuje papier. Polskie instytucje skarbowe, organy skarbowe i ścigania są uzbrojone w bazę PESEL, REGON i NIP-y. Mają nasze oświadczenia majątkowe, skarbówka ma prawo cofnąć się 7 lat do tyłu i wszystko sprawdzić i przeanalizować. Pytanie: po co papier?

Za uchwaleniem ustawy głosowało 258 posłów, 22 było przeciwko, a 139 posłów – głównie z klubu PO-KO – wstrzymało się od głosu. Teraz ustawa trafi do Senatu.

Andrzej Maciejewski jest jednym z kandydatów w wyborach do Senatu. Jak mówi, podczas kampanii stawia na bezpośredni kontakt z wyborcami. Andrzej Maciejewski do wyborów przygotowuje się od początku kadencji.

Ja prowadzę kampanię od 4 lat. Jestem aktywnym posłem, bardzo mocno działającym. Obecnie skupiłem się na okręgu senackim. Stawiam na bezpośredni kontakt z mieszkańcami – wyborcami. Na dniach rusza kampania billboardowa, media plan jest już rozpisany, trwają rozmowy i ustalenia końcowe. Jednym słowem będę walczył. Każdy konkurent jest ważny. Nie ma lepszych, czy gorszych konkurentów. Decyzja końcowa jest u wyborców. Pewne jest, że 13 października mamy wybory.

Niedawno Andrzej Maciejewski wystąpił z klubu Kukiz’15, bo nie zgadzał się na start w wyborach do parlamentu ze wspólnych list z Polskim Stronnictwem Ludowym. Ubiegał się o miejsce na listach PiS, jednak te rozmowy zakończyły się fiaskiem. Andrzej Maciejewski kandyduje w wyborach do Senatu z tzw. okręgu olsztyńskiego. Jego rywalami będą: Leszek Bubel, Jarosław Słoma i Lidia Staroń.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego z Andrzejem Maciejewskim

 

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sejm, poseł, wybory, senat, kampania
„Sytuacja jest coraz bardziej nerwowa”. Nadal nie wiadomo na ile komitetów będą głosować wyborcy w okręgu olsztyńskim

Termin zgłaszania kandydatów do Sejmu i Senatu minął tydzień temu. Wciąż nie wiemy na kogo będziemy mogli głosować w okręgu wyborczym numer 35, tzw. olsztyńskim. Wszystko...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV