Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ależ loty Polaków! Biało-czerwoni wygrywają konkurs drużynowy w Planicy

Od lewej: Kamil Stoch, Jakub Wolny, Dawid Kubacki, Piotr Żyła. Fot. Tadeusz Mieczyński

Polscy skoczkowie zaprezentowali kapitalną formę w konkursie drużynowym w słoweńskiej Planicy. Biało-czerwoni w składzie Jakub Wolny, Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła pokonali drugich Niemców o 8,1 pkt. 

Polacy objęli prowadzenie już po pierwszej grupie zawodników. Kapitalnym lotem popisał się Jakub Wolny, który uzyskał 237,5 metra, co jednocześnie stanowiło jego rekord życiowy. Oczekiwań kibiców nie zawiódł także Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski po słabej serii próbnej (skoczył tylko 174 metry) zmobilizował się i odleciał na 227 metr. Bardzo wysoką formę pokazali także Dawid Kubacki (229,5 metrów) i Piotr Żyła (226,5 metra). Na uwagę zasłużył również lot Japończyka Ryoyu Kobayashiego. Lider Pucharu Świata wylądował równo na 240 metrze, co stanowi rozmiar „mamuta” w Planicy. Po pierwszej serii podopieczni Stefana Horngachera mieli przewagę 23 punktów nad drugą Słowenią i 25,5 nad trzecimi Niemcami.

Smykałkę do lotów narciarskich potwierdził w drugiej serii Jakub Wolny. Urodzony w Bielsku-Białej skoczek uzyskał 228,5 metra. Dalej w pierwszej grupie skoczył tylko Niemiec, Karl Geiger. Po raz kolejny świetnie poszybował Kamil Stoch, któremu zmierzono 221 metrów. Fantastyczną próbę oddał też Dawid Kubacki. Nowotarżanin wylądował pół metra dalej niż w pierwszej serii (230 metrów), dzięki czemu przed ostatnią grupą wyprzedzaliśmy Niemców o 28,4 pkt. Piotrowi Żyle zostało tylko dopełnić formalności wobec kapitalnej formy całej polskiej drużyny. Okazało się jednak, że Niemcy ani myślą odpuszczać. Marcus Eisenbichler odpalił prawdziwą bombę, skacząc 246 metrów. Niewiele bliżej szybował Żyła (242,5 metra) Polak jednak podparł skok. Ostatecznie to biało-czerwoni okazali się lepsi, pokonując Niemców o 8,1 pkt.

Polscy skoczkowie wygrali także klasyfikację generalną w Pucharze Narodów.

 

Autor/redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Puchar Świata, Kamil Stoch, skoki narciarskie, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jakub Wolny
Piotr Żyła trzeci w zawodach Pucharu Świata w Planicy. Wygrał Niemiec Markus Eisenbichler

Piotr Żyła zajął trzecie miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie w słoweńskiej Planicy. Zwyciężył - po raz pierwszy w karierze -...

Zamknij
RadioOlsztynTV